Orlen Liga: Developres kończy na 11. miejscu
Utworzono: 2015-06-01 13:40:55 - Autor: Patryk Polek

11. miejsce w pierwszym, historycznym sezonie w Orlen Lidze zajęły zawodniczki Devlopresu Rzeszów. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza na zakończenie sezonu pewnie pokonały Pałac Bydgoszcz.

Po zwycięstwie w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu 3:1, Developres musiał ugrać we własnej hali przynajmniej dwa sety. Siatkarki z Rzeszowa rozpoczęły od mocnego uderzenia, bo po chwili prowadziły już 6:0. Później jednak rywalki dogoniły zawodniczki z Podkarpacia, które ostatecznie triumfowały po zaciętej końcówce 27:25. Druga odsłona rozstrzygnęła się w samej końcówce. Przy stanie 17:17 gospodynie pozwoliły swoim rywalkom zdobyć jeszcze tylko jedno oczko - wygrana 25:18 zapewniła 11. lokatę na koniec sezonu. Miejscowe nie zamierzały przedłużać rywalizacji i ponownie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w emocjonującej końcówce (26:24), wygrywając w efekcie cały mecz 3:0.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Spodziewaliśmy się, że zespół z Bydgoszczy będzie walczył i starał się doprowadzić do złotego seta. Cały czas pracowaliśmy mocno, by rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść - mówił na łamach strony klubowej, trener Mariusz Wiktorowicz. Rzeszowianki z pewnością miały szansę na lepszą lokatę na koniec sezonu, lecz zaprzepaściły ją w spotkaniu z Naftą Piła. Należy jednak wspomnieć o niezrozumiałym regulaminie, który obowiązywał w obecnym sezonie. - Tak na dobrą sprawę zajęłyśmy dziewiąte miejsce, ale przez system rozgrywek musiałyśmy po raz drugi walczyć o miejsca 9-12. To nie jest sprawiedliwe, bo po co w takim razie grać rundę zasadniczą - pytała retorycznie Ewa Śliwińska. Należy mieć nadzieję, że przyszły sezon w wykonaniu rzeszowianek będzie lepszy i podopieczne Mariusza Wiktorowicza znacznie poprawią swoją pozycję w Orlen Lidze.

Developres Rzeszów - KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(27:25, 25:18, 26:24)

Developres: Nowakowska (9), Hawryła (6), Śliwińska (15), Głaz (13), Mucha (16), Budzoń (1), Borek (libero) oraz K. Filipowicz (3), P. Filipowicz