Orlen Liga: Developres nie powalczył w Muszynie
Utworzono: 2014-12-16 00:54:36 - Autor: Patryk Polek

Siatkarki Developresu Rzeszów uległy Muszyniance Muszyna 0:3 w spotkaniu 11. kolejki Orlen Ligi. Rzeszowianki tylko w pierwszej partii były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. W pozostałych na boisku karty rozdawały muszynianki.

Początek pierwszej partii nie był udany dla zawodniczek Marcina Wojtowicza. Gospodynie rozpoczęły pojedynek od prowadzenia 4:0, a na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły przy prowadzeniu miejscowych 8:3. W środkowej fazie seta rzeszowianki zniwelowały straty do jednego oczka, głównie za sprawą błędów rywalek. Później tablica wskazywała jeszcze wynik 22:21, ale znakomitą końcówkę seta zanotowała Natalia Kurnikowska, która trzykrotnie powstrzymała na siatce naszą ekipę i to przeciwniczki wyszły na prowadzenie 1:0 (25:21). W drugim i trzecim secie, z małymi przerwami, dominowały już tylko podopieczne Bogdana Serwińskiego, które dzięki zwycięstwom do 19 i 18 zainkasowały zasłużony komplet punktów.

- Niestety, nie udało się wywalczyć w Muszynie nawet seta. Bardzo żałujemy, ponieważ przed meczem byłyśmy nastawione bojowo. Jednak podczas spotkania nie było tego widać. Były dobre momenty, ale to wciąż za mało, żeby wygrać spotkanie – powiedziała na łamach strony klubowej, Magdalena Hawryła, środkowa Developresu.

MVP meczu: Paulina Maj-Erwardt.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Developres Rzeszów 3:0
(25:21, 25:19, 25:18)

Muszynianka: Carter (10), Różycka (8), Wojcieska (10), Radenković (3), Kurnikowska (13), Plchotova (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Gierak (1), Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach (2), Sosnowska i Hatala (2)
Developres: Olszówka (7), Nowakowska (3), Hawryła (8), Budzoń (1), Szeremeta (13), Mucha (5), Borek (libero) oraz Warzocha, Śliwińska (1), K. Filipowicz (1), Głaz (2) i P. Filipowicz (libero)