Orlen Liga: Atom Trefl Sopot zwycięża na Podpromiu
Utworzono: 2015-01-18 19:28:51 - Autor: Barbara Setlik

Kilka godzin po zwycięskim spotkaniu Asseco Resovii Rzeszów, w hali Podpromie walczyły zawodniczki Developresu Rzeszów, które podejmowały zespół Trefla Sopot. W czterosetowym spotkaniu, miejscowe zdołały wygrać tylko trzecią partię, w której przyjezdne na chwilę straciły koncentrację.

Inauguracyjną partię w spotkaniu mocno rozpoczęły podopieczne trenera Lorenzo Micelliego, które już na samym początku objęły prowadzenie (0:3).Błąd podwójnego odbicia po stronie Developresu sprawił, że na pierwszej przerwie technicznej prowadziły przyjezdne (5:8). Po powrocie pod siatkę punkty atakiem zdobywały miejscowe, niwelując stratę punktową do jednego oczka (8:9). Seria zepsutych zagrywek zarówno po jednej jak i po drugiej stronie siatki, obniżała poziom spotkania (9:12). Szczelny blok Atomu Trefla Sopot, sprawiał problemy zawodniczkom z Rzeszowa (14:19). Po kilku prostych błędach rzeszowianek, zwycięstwo w pierwszej partii padło łupem gości (16:25).

Drugi set od udanych ataków rozpoczęła Klaudia Kaczorowska (0:2), a pierwszy punkt z krókiej dla swojego zespołu zdobyła Hawryła. Seria dobrych zagrywek Zuzanny Efimienko, wprowadziła niepokój w szeregi gospodyń, które nie mogły wyprowadzić skutecznej akcji (5:10). Przerwa na żądanie rzeszowskiego szkoleniowca, nie wniosła zamierzonych skutków, bowiem po powrocie na parkiet w dalszym ciągu punktowały zawodniczki Trefla (7:16). Dobra postawa Magdaleny Olszówki, nie była w stanie odmienić losów seta, w którym pewnie po zwycięstwo kroczyły przyjezdne (13:20). Błąd przyjęcia w końcówce drugiej partii, zakończył seta (15:25).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia miejscowych, które po wygraniu kilku akcji, objęły prowadzenie (4:1). Przyjezdne próbowały wyrównać wynik punktowy, jednak dobre kiwki i ataki po skosie rzeszowianek pozwalały im utrzymać dystans punktowy (7:5). Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły "Atomówki", które zdołały dogonić rywalki (7:8). Po przerwie kolejne oczka na swoje konto dokładały zawodniczki z Sopotu, odskakując swoim przeciwniczkom (17:19). Udany atak Katarzyny Warzochy sprawił, że rzeszowianki w końcu doprowadziły do remisu po 20.  Nieudany atak Cooper, pozwolił miejscowym wygrać trzecią partię (25:23).

Atak Pauliny Głaz rozpoczął czwartą odsłonę w spotkaniu (3:0). W drużynie Developresu widać było walkę o każdą piłkę, jednak przyjezdne szybko odrabiały straty (6:4), w końcu doprowadzając do remisu, po 6. Od tego stanu, na boisku toczyła się wyrównana walka punkt za punkt (7:7, 10:10). Dobre zagrywki zawodniczek Atomu, pozwoliły im objąć prowadzenie (12:15). Kiwka w trzeci metr Izabeli Bełcik, dała drugą przerwę techniczną. Własne błędy rzeszowianek w końcówce seta, doprowadziły przyjezdne do pierwszej piłki meczowej, a ostatni punkt w spotkaniu zdobyła Łukasik (16:25).

MVP spotkania: Agata Durajczyk

Developres SkyRes Rzeszów - PGE Atom Trefl Sopot 1:3

(16:25, 15:25, 25:23, 16:25)

Developres: K. Filipowicz, Olszówka, Hawryła, Szeremeta, Głaz, Nowakowska, Borek (libero) oraz Mucha, Budzoń, Warzocha, Śliwińska, P. Filipowicz (libero)

Trefl: Bełcik, Leys, Cooper, Miros, Kaczorowska, Efimienko, Durajczyk (libero) oraz Zaroślińska, Kaczmar, Łukasik, Tokarska, McClendon