Liga kadetów: Problemy AKS-u II w Jaśle, Karpaty ograły Orkan Nisko
Utworzono: 2015-01-29 00:17:01 - Autor: Barbara Setlik

W sobotę i niedzielę swoje mecze rozgrywali kadeci. Zacięty pojedynek rozegrany został w Jaśle, gdzie po emocjonującym, 5-setowym spotkaniu zwycięstwo odnieśli zawodnicy AKS V LO Rzeszów II. W pozostałych meczach gładkie zwycięstwa odnieśli faworyci.

Bardzo zacięty i ciekawy mecz rozegrany został w Jaśle, pomiędzy MKS-em MOSiR  a AKS-em V LO Rzeszów II. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli miejscowi, którzy przeważali nad rzeszowianami praktycznie w każdym elemencie, wygrywając tym samym pierwszą partię. W drugim secie, ostro do pracy wzięli się podopieczni trenera Grzegorza Wisza, którzy podrażnieni porażką w pierwszej odsłonie zwyciężyli seta do 14. Ambitnie grający zespół MKS-u przeciwstawił się w kolejnej partii zwyciężając w identycznym stosunku. Dobra postawa zawodników AKS-u pozwoliła im obronić piłkę meczową dla zawodników trenera Kilara i zwyciężyć kolejną partię, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W piątym secie górowali rzeszowianie, ostatecznie wygrywając ostatnią odsłonę spotkania i cały mecz 3:2.

Mecz pomiędzy zespołami z Leżajska i Rzeszowa odbył się bez większych niespodzianek. Dobrze dysponowana drużyna trenera Artura Łozy w trzech, szybkich setach pokonała Feniks Leżajsk na jego własnym parkiecie. W pierwszej partii rzeszowianie nie dali rywalom żadnych szans, pozwalając im zdobyć jedynie dziesięć oczek. Drugi set toczył się bardziej wyrównanie, jednak w końcówce ponownie lepsi okazali się zawodnicy AKS-u. Trzecia, a zarazem ostatnia partia miała podobny przebieg jak set drugi. Prowadzenie rzeszowian pozwoliło im spokojnie kontrolować grę w ostatnim secie, wygrywając tym samym całe spotkanie 3:0.

Gładkie, trzysetowe zwycięstwo zapisał na swoim koncie zespół z Krosna. Plasujący się na trzeciej pozycji w tabeli krośnieńscy kadeci nie dali większych szans na wygraną swoim przeciwnikom. W pierwszej i drugiej partii zawodnicy MOSiR-u uzyskując prowadzenie, pewnie rozgrywali kolejne akcje i zdobywali kolejne punkty. Najbardziej wyrównany był trzeci set, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, wygrywając całe spotkanie.