Finał MP Kadetów: AKS Rzeszów powalczy o złoto !
Utworzono: 2015-05-09 16:45:21 - Autor: Barbara Setlik

W półfinałowym spotkaniu Mistrzostw Polski Kadetów, zespół AKS-u Rzeszów zmierzył się z drużyną MKS-u Warszawa. Rzeszowianie gładko wygrali dwie pierwsze partie, a wygrywając na przewagi trzeciego seta, awansowali do finału.

Walka punkt za punkt pomiędzy obydwoma drużynami, rozpoczęła pojedynek półfinałowy (2:2).  Seria zagrywek Michała Marszałka, pozwoliła rzeszowianom objąć prowadzenie (8:4). Zmiany dokonywane przez trenera z Warszawy, nie pomagały im jednak dogonić drużyny AKS-u. Kolejne oczka zdobywali Bartosz Golesz oraz Norbert Huber, a wejście w pole serwisowe Kacpra Wasilewskiego, dało podopiecznym Artura Łozy dwudzieste oczko (20:8). Nie do zatrzymania w szeregach rzeszowian był Sławek Busch, a atak z drugiej linii Marszałka zakończył inauguracyjną partię (25:12).

Drugi set ponownie rozpoczął się od wyrównanej gry (3:3), jednak zagrywki Michała Marszałka, pozwoliły rzeszowianom objąć prowadzenie (8:5). Po czasie na żądanie szkoleniowca ze stolicy, kolejne asy serwisowe posyłał rzeszowski przyjmujący, a oddane za darmo piłki kończył Sławek Busch (12:5). Taktyczne zagrywki Maksymiliana Starca, namieszały w szeregach warszawian, którzy swoje kolejne ataki posyłali w aut (19:9). W końcówce partii na boisku pojawił się Wiktor Kłęk, który swoimi atakami doprowadził do pierwszej piłki setowej, a partię krótką na środku zakończył Damian Baran (25:14).

Nieco odmiennie zaczęła się trzecia partia, w której już na początku prowadzenie objęli zawodnicy z Warszawy (6:8). Dobre zagrywki Sławka Buscha, pozwoliły rzeszowianom odbudować dystans do rywali, a na tablicy wyników widniał remis, po 9. Z minuty na minutę nakręcała się gra MKS-u, a przy stanie 13:16, o pierwszy czas poprosił trener Artur Łoza. Po powrocie pod siatkę, na parkiecie trwała zacięta rywalizacja. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Na zagrywce w zespole z Podkarpacia pojawił się Kacper Wasilewski, który ułatwiał swoim kolegom kończenie kolejnych kontrataków (22:21). Niezwykle emocjonująca była końcówka trzeciego seta, gdzie walka toczyła się na przewagi (31:31). Fantastyczna dyspozycja Michała Marszałka dała jego drużynie pierwszą piłkę meczową, a w aut atak warszawian zakończył całe spotkanie (33:31).

MVP spotkania: Marcin Karakuła

AKS V LO Rzeszów - MKS MDK Varsovia Warszawa 3:0
(25:12, 25:14,33:31)

AKS: Karakuła, Marszałek, Huber, Golesz, Busch, Starzec, Drążek (libero) oraz Wasilewski, Burnatowski, Kłęk, Baran
MKS: Abramowicz, Kulbacki, Rzesoś, Gołębiowski, Walasek, Borkowski, Bogucki (libero) oraz Trześniewski (libero), Kulbacki, Powałka, Szymaniak, Jakimowicz