IV liga: Pierwsze mecze rundy finałowej za nami
Utworzono: 2015-02-16 00:09:50 - Autor: Patryk Polek

Premierowy pojedynek rundy finałowej IV ligi mężczyzn rozegrano już w sobotę. Czarni Oleszyce pokonali na wyjeździe 3:0 Prosport Marmax Czudec i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Pięciu setów potrzebowali z kolei zawodnicy Siarki Tarnobrzeg, by uporać się ze Spartakusem Adamówka.

W pojedynku Appgo II LO Rzeszów z Żaglem Radymno niespodzianki nie było. Mimo tego przyjezdni w dwóch pierwszych setach postawili rzeszowianom twarde warunki. Podopieczni Macieja Lesia poradzili sobie jednak z rywalami i w trzecim secie potwierdzili swoją wyższość. Szczegółową relację z tego meczu można przeczytać tutaj.

Ciekawie było również w Czudcu, gdzie miejscowy ProSport Marmax podejmował Czarnych Oleszyce. Premierowa odsłona spotkania zdecydowanie należała do przyjezdnych, którzy triumfowali 25:19. W dwóch kolejnych partiach miejscowi do samego końca walczyli o wygraną. W drugiej części gry przegrali jednak 24:26, a w trzeciej 26:28, chociaż mieli w górze piłkę na doprowadzenie do czwartego seta. - W tym spotkaniu wygraliśmy doświadczeniem i opanowaniem, które było potrzebne w końcówkach setów. W najważniejszych momentach nie baliśmy się podjąć ryzyka i dało to oczekiwany efekt. Widać, że w rundzie finałowej nie będzie słabych przeciwników i każde zwycięstwo może być na wagę awansu – podsumował na łamach elubaczow.com, rozgrywający Czarnych, Łukasz Mazur.

Ostatnie spotkanie w tej kolejce rozegrano w Tarnobrzegu. Miejscowa Siarka mierzyła się ze Spartakusem Adamówka. Pierwsza partia nie zapowiadała wyrównanego pojedynku. Tarnobrzeżanie dominowali na boisku, wygrywając 25:19. Zgoła odmienne nastroje panowały w szeregach gospodarzy w odsłonie numer dwa. Podopieczni Artura Graszy, podrażnieni niepowodzeniem w pierwszym secie, od początku narzucili swój styl gry i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. W efekcie wygrali seta do 13 i poszli za ciosem na początku kolejnej części tego spotkania. Znakomita zagrywka i atak sprawiła, że w pewnym momencie przyjezdni wygrywali już 20:13. Ambitni „siarkowcy” rzucili się w pogoń i odrobili straty (22:22), ostatecznie zwyciężając 26:24. Czwarta odsłona nie zniechęciła Spartakusa. Goście triumfowali 25:21 i o wynikach meczu miał zadecydować tie-break. W nim, niesieni głośnym dopingiem kibiców, zawodnicy Siarki przypieczętowali zwycięstwo (15:9) i dopisali cenne dwa oczka do ligowej tabeli.