IV liga: Pierwsza strata punktu Appgo, zwyciężali faworyci
Utworzono: 2014-12-08 00:07:41 - Autor: Patryk Polek

Do małej niespodzianki doszło w Albigowej, gdzie Sportur Łańcut podejmował Appgo II LO Rzeszów. Gospodarze zdołali urwać punkt faworytom i niewiele brakowało, by to oni mogli cieszyć się z wygranej. W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci, a na zwycięską ścieżkę powrócili Czarni Oleszyce.

W grupie 1 czterech setów potrzebowali zawodnicy Siarki Tarnobrzeg, by pokonać Stal Mielec, chociaż dwie pierwsze partie były bardzo zacięte. Po triumfie gospodarzy w premierowej odsłonie 25:23,w drugiej mielczanie postawili im jeszcze trudniejsze warunki. Ostatecznie ta część gry zakończyła się, po zaciętej końcówce, po myśli zawodników Karola Szczepanika (28:26). W trzeciej partii to jednak przyjezdni rozdawali karty na boisku i rozgromili tarnobrzeżan, pozwalając im ugrać tylko 13 oczek. To podziałało na Siarkę, jak płachta na byka. W efekcie miejscowi wygrali 25:14 i całe spotkanie 3:1, umacniając się na drugim miejscu w tabeli. Na trzecią pozycję awansowali zaś siatkarze Kępy Dębica. Dębiczanie męczyli się w pierwszej odsłonie meczu z MKS-em Kolbuszowa, a drugi i trzeci set wcale nie był jednostronnym widowiskiem. Mimo wszystko udało im się zwyciężyć w trzech setach. MKS w dalszym ciągu pozostaje czerwoną latarnią ligi z zerowym dorobkiem punktowym i tylko dwoma wygranymi partiami.

Dość niespodziewanie, aż pięciu setów potrzebowali liderzy rozgrywek w grupie 1, Appgo II LO Rzeszów, by pokonać na wyjeździe Sportur Łańcut. Miejscowi postawili się jednak mocno faworytowi i dwukrotnie doprowadzali do wyrównania wyniku meczu. W tie-breaku Appgo nie pozostawiło złudzeń gospodarzom – wygrana 15:11 pozwoliła rzeszowianom cieszyć się z siódmego zwycięstwa w sezonie.

ProSport Marmax Czudec - pauza

Wszystkie trzy spotkania grupy 2 zakończyły się triumfem faworytów, jednak kibice w ten weekend mogli obejrzeć dwa tie-breaki. Tylko jeden pojedynek zakończył się w trzech setach – lider z Oleszyc nie miał większych trudności z pokonaniem w takim stosunku KS-u Grom Rozbórz Długi. Chociaż premierowa odsłona zapowiadała większe emocje. Wygrana 26:24 nie przyszła łatwo, lecz w dwóch kolejnych częściach gry Czarni pozwolili ugrać rywalom tylko 30 oczek i pewnie sięgnęli po kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Całkiem inny przebieg miał za to pojedynek AS Procadii Lubaczów z ostatnim w tabeli – Sokołem Sieniawa. Gospodarze rozpoczęli niedzielne spotkanie od porażki 19:25. W kolejnej partii odgryźli się przeciwnikom, lecz trzecia odsłona ponownie padła łupem przyjezdnych, którzy mieli spore apetyty, by pokusić się o miłą dla siebie niespodziankę. Procadia w porę jednak otrząsnęła się z letargu, wygrała dwa kolejne sety i dopisała dwa cenne oczka do ligowej tabeli, w której plasuje się na trzecim miejscu. Sokół nadal jest ostatni, ale po tej kolejce może cieszyć się z pierwszego punktu w IV lidze w tym sezonie.

Ostatni pojedynek również przyniósł wiele emocji. Nieobliczalny MKS Wierzbna podejmował na swoim boisku wicelidera z Radymna. Dwa pierwsze sety dosyć łatwo rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze Żagla, lecz potem grali tak, jakby zeszło z nich powietrze. Miejscowi wykorzystali przestój gości i dzięki zwycięstwom dwa razy po 25:21 w setach doprowadzili do tie-breaka. „Set prawdy” zakończył się jednak zwycięstwem ekipy z Radymna, która zgromadziła do tej pory 16 oczek, co pozwala jej plasować się na drugim miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do Czarnych. MKS Wierzbna jest zaś czwarty.