IV liga: Czarni nie są już niepokonani
Utworzono: 2014-12-01 22:17:10 - Autor: Patryk Polek

W meczu na szczycie grupy 2, Żagiel Radymno, triumfował nad niepokonanymi dotychczas Czarnymi Oleszyce w pięciu setach. Było to piąte zwycięstwo z rzędu siatkarzy Żagla. W grupie 1 nie padły żadne niespodziewane wyniki. Mimo pauzy nadal na jej czele znajduje się Appgo II LO Rzeszów, jedyny zespół, który nie zaznał jeszcze porażki w sezonie.

Na właściwe tory powróciła ekipa Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Karola Szczepanika, po dwóch porażkach z rzędu, odnieśli czterosetowe zwycięstwo nad ProSportem Marmax Czudec. Po pierwszym, gładko wygranym secie, w drugiej partii w szeregach gospodarzy nastąpiło lekkie rozluźnienie, czego efektem było wyrównanie stanu meczu przez gości. W trzecim i czwartym secie miejscowi nie dali się już zaskoczyć rywalom i pewnie sięgnęli po komplet punktów we własnej hali. Również czterech setów potrzebowali zawodnicy Sportur Gminy Łańcut, by odnieść wyjazdowe zwycięstwo w pojedynku z MKS-em Kolbuszowa. Miejscowi mogli być jednak umiarkowanie zadowoleni, gdyż wygrana partia była dopiero drugim setem, który udało się im zwyciężyć w tym sezonie. Bez większej historii przebiegał pojedynek Stali Mielec z Kępą Dębica. Dębiczanie, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Siarką, wyraźnie obniżyli loty i nie mieli nic do powiedzenia w spotkaniu ze Stalą. W tabeli, pomimo pauzy, w dalszym ciągu prowadzi Appgo II LO Rzeszów. Druga jest Siarka, zaś na trzecią pozycję wskoczyli zawodnicy Stali Mielec.

Appgo II LO Rzeszów - pauza

Najciekawiej w 8. kolejce w grupie 2, zapowiadało się spotkanie Żagla Radymno z Czarnymi Oleszyce. Kibice zgromadzeni w hali w Radymnie oglądali niezwykle zacięte widowisko, z wieloma zwrotami akcji. Miejscowi prowadzili już bowiem 2:0 i byli blisko zakończenia pojedynku w trzecim secie. Tak się jednak nie stało – Czarni wygrali trzecią odsłonę, a potem czwartą, doprowadzając do tie-breaka. W nim walka toczyła się do samego końca. Żadna ze stron nie chciała odpuścić, lecz więcej zimnej krwi w końcówce zachowali miejscowi, którzy po triumfie 16:14 odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu i wyraźnie mają ochotę na awans do najlepszej czwórki ligi. Po trzech porażkach, w końcu triumfowała ekipa beniaminka, AS Procadii Lubaczów. Lubaczowianie pokonali 3:1 na wyjeździe KS Grom Rozbórz Długi, lecz musieli sporo się namęczyć, by sięgnąć po komplet punktów. W ostatnim spotkaniu MKS Wierzbna pokonał Spartakusa Adamówka i przeskoczył rywali w zestawieniu grupy 2 o jedno oczko. Tabelę w dalszym ciągu zamyka Sokół Sieniawa, który nie zdołał jeszcze zdobyć żadnego punktu.