IV liga: Appgo II LO Rzeszów z mistrzostwem ligi
Utworzono: 2015-03-23 15:29:40 - Autor: Patryk Polek

W meczu na szczycie IV ligi pomiędzy Czarnymi Oleszyce a Appgo II LO Rzeszów, w którym stawką było mistrzostwo IV ligi, lepsi okazali się rzeszowscy zawodnicy. Zwycięstwo 3:1 przypieczętowało ich końcowy triumf w lidze.

Bez wątpienia hitem kolejki był pojedynek Czarnych Oleszyce z Appgo II LO Rzeszów. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do III ligi, ale zwycięzca kończył sezon jako mistrz IV ligi. Pojedynek lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy triumfowali 25:22. W drugiej odsłonie rzeszowianie zmienili taktykę i przechodząc na zagrywkę typu „float”, sprawili swoim przeciwnikom mnóstwo problemów. Podopieczni Macieja Lesia, którego na ławce trenerskiej w Oleszycach z powodzeniem zastępował prezes, Marcin Gontarz, skrzętnie wykorzystali błędy miejscowych, wyrównując stan meczu. Trzecia i czwarta część gry toczyła się już pod dyktando Appgo. Przyjezdni wypracowywali sobie w nich znaczną przewagę, którą „dowozili” do samego końca, dwukrotnie pokonując Czarnych 25:18, a w całym meczu odnosząc pewne zwycięstwo 3:1. - Moim zdaniem przegraliśmy ten mecz w głowach. Po bardzo dobrym początku przyszedł zastój, z którym nie mogliśmy sobie poradzić. Próbowaliśmy przełamać się na różne sposoby, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu – podsumował mecz trener Czarnych, Michał Gontarz. - Najważniejszy cel sezonu, czyli wywalczenie awansu, został zrealizowany. Podziękowania należą się przede wszystkim zawodnikom i trenerowi, ale także kibicom, którzy niejednokrotnie stworzyli wspaniałą atmosferę nawet na meczach wyjazdowych. W trakcie sezonu udało się ograć także nieco młodszych zawodników, którzy w przyszłości mają stanowić siłę naszego zespołu – podsumował sezon prezes oleszyckiego klubu, Piotr Hulak. Fotorelacja z niedzielnego meczu dostępna tutaj.

W innym spotkaniu Spartakus Adamówka przypieczętował swój awans do rozgrywek trzecioligowych zwycięstwem z ProSportem Marmax Czudec. Siatkarze Artura Graszy wygrali pewnie, w trzech setach, ale w premierowej odsłonie mieli spore problemy z rywalami. W końcówce zachowali jednak więcej zimnej krwi, wygrywając 29:27. Później było już o wiele łatwiej. Sety wygrane do 20 i 19 pozwoliły po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się ze zwycięstwa w ostatnim meczu sezonu.

W pojedynku o przysłowiową pietruszkę Żagiel Radymno w czterech setach rozprawił się z Siarką Tarnobrzeg. Chociaż po dwóch setach na tablicy widniał wynik – 1:1 – to zarówno trzeci, jak i czwarty set padł łupem gospodarzy, którzy dzięki triumfowi zakończyli sezon na czwartym miejscu. Do awansu zabrakło jednak sporo, bo czterech punktów. Tarnobrzeżanie musieli zaś zadowolić się piątą pozycją.