IV liga: Appgo II LO Rzeszów nie do powstrzymania
Utworzono: 2014-12-15 16:50:15 - Autor: Patryk Polek

W dalszym ciągu niepokonana w IV lidze mężczyzn jest ekipa Appgo II LO Rzeszów. W niedzielę podopieczni Macieja Lesia pewnie zwyciężyli MOSiR Kępę Dębica i bezapelacyjnie prowadzą w tabeli grupy 1.

Pojedynek od asa serwisowego rozpoczął rozgrywający rzeszowian, Szymon Soboń. W szeregach Appgo dobrze funkcjonował blok, jednak miejscowi na początku nie potrafili wysunąć się na zdecydowane prowadzenie, gdyż czujni przyjezdni szybko niwelowali straty. Dopiero od stanu 8:3 i potem 16:12 gospodarze przejęli pełną kontrolę nad setem. Świetnie w przyjęciu spisywali się Rafał Koziarz oraz Mateusz Jaksan. Wiele ataków kończył zaś Piotr Szemberski. Dębiczanie nie potrafili znaleźć recepty na dobrą grę rywali i pierwsza odsłona padła łupem miejscowych – 25:18.

W drugiej partii rzeszowscy siatkarze dzielili i rządzili na boisku już od samego początku do końca. W dalszym ciągu swoją świetną passę kontynuował Piotr Szemberski. Oprócz ataku, przyjmujący siał postrach w szeregach rywali także w polu zagrywki. Podobnie jak w pierwszej partii, tak i w tej odsłonie podopieczni Łukasza Nowaka nie byli w stanie walczyć jak równy z równym z ekipą Appgo. W rezultacie drużyna trenera Lesia wygrała i do 17 i do triumfu w całym meczu wystarczył jej tylko jeden set.

Fakt ten nieco uśpił miejscowych. W dodatku boisko opuścił Rafał Koziarz i trzecia część gry od początku należała do Kępy, która sukcesywnie powiększała swoją przewagę. W środkowej fazie seta przyjezdni prowadzili już nawet 15:7. Chwilę potem tablica wskazywała już wynik 16:13 dla gości i o czas poprosił trener Łukasz Nowak. Przerwa w grze nie wybiła z rytmu rzeszowskich graczy, którzy po bloku na Baranie oraz błędzie w ataku Jadacha doprowadzili do wyrównania (18:18). Szkoleniowiec dębiczan przywołał swoich zawodników po raz drugi, a w kolejnej akcji piłkę w aut posłał atakujący przyjezdnych, Paweł Gołąb. Miejscowi poszli za ciosem – po wykorzystanej kontrze przez Marcina Trojana było 21:19 i wydawało się, że Kępa nie zdoła zatrzymać już rozpędzonych gospodarzy. Blok Gołąba na Koziarzu, który zmuszony był powrócić na boisko w połowie seta sprawił, że ponownie w hali II LO na tablicy widniał wynik remisowy (22:22). Końcówkę jednak lepiej rozegrali siatkarze Appgo – błąd zawodnika gości sprawił, że set zakończył się wynikiem 25:23, a cały pojedynek 3:0.

W tabeli Appgo w 8 meczach zgromadziło dotąd 23 oczka i o pięć wyprzedza drugą w tabeli Siarkę Tarnobrzeg. W meczu z Kępą najwięcej punktów, 11, zdobył przyjmujący Piotr Szemberski, który oprócz ataku na 60-procentowej skuteczności (6/10) popisał się także 5 asami serwisowymi. 10 punktów dołożył środkowy Tomasz Wdowik, a 9 kapitan rzeszowian, Rafał Koziarz.

Appgo II LO Rzeszów – MOSiR Kępa Dębica 3:0
(25:17, 25:17, 25:23)

Składy zespołów:
Appgo: Soboń, Pomykała, Kiełbasa, Wdowik, Szemberski, Koziarz, Jaksan(libero) oraz Magoń, Trojan, Dąbrowski, Pyza
Kępa: Jadach, Olszewski, Baran, Mosur, Grzegorski, Gągała, Knaź (libero) oraz Gołąb, Krasnoid, Kozioł, Puźniak