III liga K: Męczarnie SAN-Pajdy, drugie zwycięstwo Wisłoki
Utworzono: 2015-02-21 20:51:30 - Autor: Patryk Polek

W 9. kolejce III ligi K pierwszy punkt straciły zawodniczki SAN-Pajdy Jarosław. Podopieczne Piotra Pajdy wygrały co prawda z MOSiR-em Jasło, lecz po pięciu setach. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła z kolei ekipa Wisłoki. Mecz Marby Sędziszów Młp. z AZS-em UR Rzeszów odbędzie się w przyszłą sobotę.

W trzech meczach 9. kolejki, które rozegrane zostały w zeszłą sobotę padły trzy różne wyniki. Dość niespodziewanie, najwięcej emocji było w pojedynku SAN-Pajdy z UKS-em MOSiR Jasło. Jaślanki postawiły się wyżej notowanym rywalkom, już od samego początku narzucając swój styl gry. Ostatecznie premierowa odsłona meczu zakończyła się pogromem gospodyń, gdyż MOSiR zwyciężył aż 25:13. Podrażnione miejscowe zrewanżowały się przeciwniczkom w partii numer dwa (25:18), ale później znowu triumfowały jaślanki (25:19). Cztery sety miały bardzo dziwny przebieg. Walki było jak na lekarstwo – wygrany zespół od początku budował swoją przewagę, powiększając ją do samego końca. Inaczej było w tie-breaku. Cały set miał wyrównany przebieg, ale przy stanie 13:13 większym doświadczeniem wykazały się jarosławianki, które dzięki zdobyciu dwóch punktów z rzędu cieszyły się z kolejnego, dziewiątego triumfu w lidze, lecz jednocześnie po raz pierwszy w sezonie straciły one punkt.

W dobrym stylu wygrały siatkarki Wisłoki Dębica. Dla dębiczanek było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczne Agnieszki Garstki nie napotkały jednak zbyt dużego oporu ze strony Sanoczanki i dość gładko triumfowały w trzech setach. Tylko w jednej partii przyjezdnym udało się zdobyć 20 oczek. W dalszym ciągu trwa niemoc Lubczy Racławówka. Po ostatnim zwycięstwie z Sanoczanką wydawało się, że siatkarki SST są na dobrej drodze, by odbudować swoją formę. Pojedynek z Polonią Przemyśl pokazał jednak, że siatkarki Alicji Nerc nadal tkwią w kryzysie i bardzo ciężko idzie im zdobywanie punktów. W sobotę dobrze było tylko w pierwszej partii. Lubcza łatwo wygrała 25:17 i wydawało się, że może zgarnąć komplet oczek. Nic bardziej mylnego. Kolejne trzy sety padły łupem Polonii, która dzięki wygranej traci już tylko jedno oczko do MOSiR-u i Marby. Warto jednak dodać, że sędziszowianki mecz 9. kolejki rozegrają w sobotę, 28 lutego o godz. 16:00.