III liga K: Mecz na szczycie dla SAN-Pajdy, trwa niemoc Lubczy
Utworzono: 2015-01-18 22:08:26 - Autor: Patryk Polek

Ani jednego tie-breaka nie oglądali kibice podczas spotkań 7. kolejki III ligi kobiet.W najciekawszym pojedynku weekendu SAN-Pajda Jarosław nie bez problemów ograła w czterech setach Marbę Sędziszów Młp. Kolejną porażkę w sezonie zanotowała z kolei Lubcza Racławówka.

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie tej kolejki miało miejsce w Jarosławiu, gdzie miejscowy MKS SAN-Pajda podejmował trzecią w tabeli Marbę Sędziszów Młp. Sędziszowianki udowodniły, że przyjechały do hali liderek nie tylko po jednego seta, ale i po punkty. Chociaż po dwóch setach, wygranych 25:22, jarosławianki prowadziły w meczu 2:0, to trzecia, bardzo dobra, partia w wykonaniu Marby przedłużyła piątkowe spotkanie. W czwartej części pojedynku, gdy wydawało się, że jego losy rozstrzygną się w tie-breaku, sędziszowianki po prostu stanęły. Przy stanie 23:18 dla przyjezdnych, miejscowe zdobyły siedem punktów z rzędu i zamiast tie-breaka MKS zapisał kolejny, siódmy komplet punktów na swoim koncie. Marba zaś musiała obejść się smakiem. – W dwóch pierwszych setach goniłyśmy rywalki, ale to one ostatecznie zwyciężały. Trzeci set to apogeum naszej gry. Punktowałyśmy zagrywką, niemal każda z nas była w dobrej dyspozycji w tym elemencie tego dnia. Popełniałyśmy także niewiele błędów. Na przerwę po wygranej partii schodziłyśmy bardzo mocno podbudowane, chciałyśmy jak najszybciej zacząć, "poczułyśmy krew". Czwarta partia od początku należała do nas, ale przy stanie 23:18 uwierzyłyśmy, że możemy wygrać, za szybko puściłyśmy wodze i stanęłyśmy na siedem punktów w jednym ustawieniu – relacjonowała spotkanie z jarosławiankami, Karolina Stefanik, środkowa Marby.

Cztery sety obejrzeli też kibice w Sanoku. Sanoczanka nie wykorzystała atutu własnego boiska i musiała uznać wyższość Polonii Przemyśl. Po dwóch przegranych partiach, ekipa z Sanoka zdołała triumfować w odsłonie numer trzy. Skoncentrowane przyjezdne nie dały jednak bardziej rozegrać się rywalkom i pewnie zwyciężyły 25:19, dopisując komplet punktów do tabeli III ligi kobiet. Nie zawiódł wicelider z Rzeszowa. AZS UR pokonał na własnym boisku Wisłokę Dębica w trzech setach. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie tego spotkania. Dębiczanki do końca próbowały walczyć o zwycięstwo, ale to siatkarki Tadeusza Olszowego wygrały 25:21. W dwóch kolejnych partiach przyjezdne wywalczyły kolejno 14 i 18 oczek, co nie pozwoliło im powiększyć swojego dorobku punktowego.

W dalszym ciągu trwa kryzys czołowej ekipy ligi z poprzednich lat, Lubczy Racławówka. Podopieczne Alicji Nerc przegrały kolejne spotkanie i plasują się na siódmej – przedostatniej pozycji w zestawieniu. Tym razem ekipa z Racławówki nie dała rady w Jaśle tamtejszemu MOSiR-owi. Lubcza nawiązała walkę tylko w pierwszej odsłonie, przegranej do 20. W dwóch pozostałych dominacja gospodyń była wyraźna i to jaślanki, wygrywając kolejno do 10 i 14, cieszyły się z kompletu oczek.