III liga K: Marba Sędziszów Młp. wskoczyła na podium
Utworzono: 2014-12-06 20:58:07 - Autor: Patryk Polek

W trzech meczach 5. kolejki III ligi kobiet triumfowały gospodynie. Najciekawiej było jednak w Dębicy, gdzie miejscowa Wisłoka podejmowała Marbę Sędziszów Młp. Miejscowe prowadziły 2:1, ale przyjezdne doprowadziły do wyrównania i w tie-breaku zwyciężyły 15:13.

Bez większej historii przebiegało spotkanie AZS-u UR Rzeszów z Polonią Przemyśl. Chociaż był to pojedynek drugiej i trzeciej drużyny tabeli, to na boisku obie ekipy dzieliła duża różnica. Tylko w jednym secie podopieczne Tadeusza Olszowego pozwoliły przekroczyć gościom granicę 20 oczek. W pozostałych partiach rzeszowianki triumfowały do 20 i 19 i umocniły się na drugim miejscu w tabeli. Problemów z rywalkami nie miały także zawodniczki SAN-Pajdy Jarosław. Liderki III ligi zgarnęły komplet punktów w pojedynku z Lubczą Racławówka, ale oddały przeciwniczkom jednego seta. Po pogromie w premierowej odsłonie (25:10), zawodniczki trenera Piotra Pajdy lekko spuściły z tonu i uległy Lubczy w drugiej partii 16:25. Trzecia i czwarta część gry należała ponownie do jarosławianek, które po zwycięstwie do 17 i 13 zainkasowały kolejny komplet punktów i już niemal na pewno do końca roku będą zasiadać na fotelu lidera.

Również trzy sety trwało spotkanie MKS-u MOSiR Jasło z Sanoczanką Sanok. Gospodynie problemy z rywalkami miały tylko w pierwszej, wygranej na przewagi odsłonie. Później miejscowe złapały właściwy rytm i brylowały na boisku. W rezultacie jasielskie siatkarki triumfowały 25:19 i 25:13 i odniosły swoje drugie zwycięstwo w sezonie.

Najciekawsze spotkanie odbyło się jednak w Dębicy. Wisłoka przegrała premierową partię pojedynku z Marbą 18:25, lecz dwa następne sety padły jej łupem i gospodynie stanęły przed szansą na zgarnięcie pełnej puli. Czwarta partia to jednak popis sędziszowianek, które były lepsze od Wisłoki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W efekcie podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej wygrały 25:14 i o losach spotkania zdecydować miał tie-break. W nim minimalnie lepsze okazały się zawodniczki Marby i to one sięgnęły po dwa oczka w sobotnim meczu. Dzięki temu sędziszowska ekipa awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Wisłoka z dorobkiem czterech punktów jest szósta.