III liga K: Marba rozgromiła Sanoczankę
Utworzono: 2014-12-21 22:59:30 - Autor: Patryk Polek

Niespełna godzinę trwał pojedynek w ramach 6. kolejki III ligi kobiet w Sędziszowie Małopolskim, gdzie miejscowa Marba podejmowała Sanoczankę Sanok. Podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej ani przez moment nie oddały pola rywalkom i zasłużenie triumfowały w trzech setach.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. Z biegiem upływu seta sędziszowianki wypracowały sobie jednak kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowały sytuację na boisku. W ekipie Marby dobrze funkcjonował każdy element siatkarskiego rzemiosła. Przy stanie 19:12 Magdalena Mokrzycka dokonała zmiany za …samą siebie. Na placu gry pojawiła się Mariola Flis, która pozostała już na nim do końca pojedynku. W efekcie premierowa partia zakończyła się wysokim triumfem miejscowych – 25:13.

Gospodynie znakomicie także spisywały się od początku drugiej części gry i szybko odskoczyły od rywalek, prowadząc 6:1. Kiedy Faustyna Niedbała zaatakowała ze środka siatki tablica wskazywała wynik 8:3. Chwilę później ta sama zawodniczka popisała się asem serwisowym i było 10:4. Sanoczanka nie potrafiła przeciwstawić się konsekwentnie grającym siatkarkom z Sędziszowa, toteż nadwyżka gospodyń jeszcze wzrosła. Przy stanie 18:11 o czas poprosił trener gości, Ryszard Karaczkowski. Po błędzie Lorenc nadwyżka sięgnęła już dziewięciu oczek (20:11). Ekipa z Sanoka zdołała jeszcze zdobyć w tej partii kilka punktów, ale atak Aleksandry Mich zakończył tę odsłonę (25:15).

Trzeci i, jak się potem okazało, ostatni set ponownie z wysokiego „C” zaczęły miejscowe. Trener Karaczkowski już na początku partii dwukrotnie przywołał swoje zawodniczki (3:1, 7:1). Tuż po drugiej przerwie kolejny punkt z zagrywki dołożyła Niedbała i zrobiło się 8:1. Stało się jasne, że Sanoczance będzie już bardzo trudno odwrócić losy spotkania. Sędziszowianki nie dały rozwinąć skrzydeł rywalkom, cały czas utrzymując wysoki, równy poziom (13:5). Gdy z lewego skrzydła zapunktowała Mich na tablicy widniał już wynik 17:8. W kolejnej akcji z przechodzącej piłki zaatakowała Niedbała i było 18:8. Na placu gry po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się Patrycja Szpara, co wywołało wśród kibiców licznie zebranych w hali sędziszowskiego gimnazjum, gromkie brawa. Ostatecznie obraz gry nie uległ już zmianie, autowy atak Justyny Bekier zakończył sobotni mecz i Marba Sędziszów Małpolski mogła cieszyć się z kompletu punktów (25:10).

- Cieszę się, że w końcu wygrałyśmy ze znaczącą przewaga, nie tracąc przy tym seta. Myślę, że pokazałyśmy w tym meczu fajną siatkówkę, nie tylko w ataku, ale również w obronie. To dla nas miły akcent na koniec roku – podsumowała sobotni mecz środkowa Marby, Faustyna Niedbała.

Marba z dorobkiem 12 punktów plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Prowadzi z kompletem 18 oczek, SAN-Pajda Jarosław, zaś drugi jest AZS UR Rzeszów (15 punktów). III liga kobiet swoje rozgrywki wznowi dopiero 17 stycznia.

UKS Marba Sędziszów Młp. - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0
(25:13, 25:15, 25:10)

Marba: Mokrzycka, Pieprzak, Niedbała, Ziajor, Stefanik, Mich, Chmura (libero) oraz Flis, Darłak, Surman, Wójcik i Szpara
Sanoczanka: Czeleń, Gaweł, Bekier, Górniak, Lorenc, Deptuch, Chorążak (libero) oraz Kozimor i Stabryka