III liga K: Lubcza w końcu wygrała, AZS bez szans w starciu z SAN-Pajdą
Utworzono: 2015-01-31 21:36:24 - Autor: Patryk Polek

W spotkaniu na szczycie III ligi K AZS UR Rzeszów uległ na własnym boisku SAN-Pajdzie Jarosław 1:3. W innym spotkaniu pierwszy raz od dłuższego czasu wygrała Lubcza Racławówka. Zwycięstwo odniosła też ekipa MOSiR-u Jasło oraz Marby Sędziszów Młp., która swój mecz rozegrała już w ubiegłym tygodniu.

8. kolejka III ligi kobiet rozpoczęła się już tydzień wcześniej, kiedy to Marba Sędziszów Młp. mierzyła się we własnej hali z Polonią Przemyśl. Gospodynie gładko wygrały dwie pierwsze odsłony, a w trzeciej partii stoczyły zacięty bój z przyjezdnymi. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowała jednak Marba i to ona mogła cieszyć się z trzech punktów do ligowej tabeli. Trzy sety trwał też pojedynek Sanoczanki Sanok z Lubczą Racławówka z tym, że to zespół gości zdominował miejscowe i zakończył pojedynek w dobrym stylu, triumfując 3:0. Podopieczne Alicji Nerc wygrały po raz pierwszy od… sześciu kolejek, a ostatnie zwycięstwo zanotowały jeszcze na początku rozgrywek – 6 października.

Czwarta drużyna tabeli, MOSiR Jasło miała problemy tylko w premierowej odsłonie spotkania przeciwko Wisłoce Dębica. Przyjezdne wygrały 25:22, lecz w kolejnych trzech partiach całkowicie stanęły, zdobyły tylko 38 oczek i przegrały z kretesem kolejno do 12, 11 i 15. Ekipa z Dębicy w zestawieniu III ligi kobiet ustępuje tylko Sanoczance, z którą zmierzy się w następnej kolejce rozgrywek.

Najwięcej emocji budził bez wątpienia pojedynek na szczycie,  w którym AZS UR Rzeszów podejmował MKS SAN-Pajdę Jarosław. Wicelider i lider tabeli zmierzył się ze sobą już w piątkowy wieczór. Jarosławianki nie pozostawiły złudzeń zespołowi AZS-u i wygrywając 3:1 umocnił się na prowadzeniu. W pierwszych dwóch setach przewaga przyjezdnych była niekwestionowana. W efekcie zawodniczki Piotra Pajdy zwyciężyły do 19 i 13. W trzecim secie miejscowe postawiły się rywalkom, ale w czwartej ponownie górą były siatkarki SAN-Pajdy. Warto dodać, że w trzecim secie groźnie wyglądającej kontuzji kolana nabawiła się zawodniczka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Sylwia Wolańska.

III liga kobiet, podobnie jak jej męski odpowiednik, ma trzy tygodnie przerwy. Rozgrywki zostaną wznowione 21 lutego.