III liga K: Bez zmian w czołówce
Utworzono: 2014-11-25 01:05:05 - Autor: Patryk Polek

W 4. kolejce III ligi kobiet doszło do jednej niespodzianki. Lubcza Racławówka przegrała na własnym parkiecie z Wisłoką Dębica, dla której był to pierwszy triumf w tym sezonie. Pozostałe trzy spotkania zakończyły się zgodnie z przewidywaniami.

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Sędziszowie Małopolskim, gdzie miejscowa Marba podejmowała UKS MOSiR Jasło. Pierwsze dwa sety należały do przyjezdnych. Po stronie podopiecznych Magdalenie Mokrzyckiej przeważały błędy własne. Zawodniczki nie mogły skończyć ataku, a rywalki broniły wiele piłek i wykorzystywały kontrataki. Od trzeciego seta zaczął się praktycznie inny pojedynek. Gospodynie w końcu były skuteczne, dobrze działał blok i zagrywka. W rezultacie dwa kolejne sety były pogromem, gdyż sędziszowianki triumfowały do 14 i 13. Tie-break to bardziej wyrównane widowisko, ale ostatecznie Marba zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 15:12. W innym spotkaniu AZS UR Rzeszów oddał tylko jednego seta Sanoczance Sanok, a SAN-Pajda Jarosław w takim samym stosunku pokonała Polonię Przemyśl.

Pięć setów potrzebowały za to zawodniczki Wisłoki Dębica, by dość sensacyjnie wygrać na parkiecie ekipy Lubczy Racławówka, dla której wyraźnie początek sezonu jest wielce nieudany. Podopieczne Alicji Nerc prowadziły co prawda 2:1 w setach, lecz nie potrafiły postawić kropki nad „i”, w czwartej odsłonie przegrywając 22:25. „Set prawdy” należał już do przyjezdnych, które po ostatnim gwizdku sędziego mogły cieszyć się z dwóch cennych punktów, a zarazem z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

W tabeli niezmiennie prowadzi jarosławski SAN-Pajda, przed AZS-em UR Rzeszów oraz Polonią Przemyśl. Na czwartym miejscu plasuje się Marba Sędziszów Małopolski, która walkę o podium przegrywa minimalnie gorszym stosunkiem setów. Tabelę zamyka Sanoczanka, jednak sanocka ekipa ma tyle samo punktów co UKS MOSiR Jasło oraz pocieszona pierwszym triumfem w lidze Wisłoka Dębica. Za tydzień III liga kobiet ma wolne, gdyż mecze w niej rozgrywane są co dwa tygodnie.