Liga młodziczek: LUKS Kamień ograł SAN-Pajdę, ekipa z Leżajska na prowadzeniu w grupie I
Utworzono: 2014-11-17 15:22:23 - Autor: Patryk Polek

W niedziele w Leżajsku odbył się kolejny turniej w ramach ligi młodziczek. Najciekawszym pojedynkiem miało być starcie lidera oraz wicelidera grupy I – SOS SAN-Pajdy Jarosław i MUKS Leżajsk.

Pierwszy mecz turnieju, pomiędzy MUKS Leżajsk a SOS MKS SAN-Pajda Jarosław II przebiegł bez większych emocji. Gospodynie wygrały w dwóch setach (25:7, 25:11). W drugim pojedynku LUKS Lider Kamień mierzył się z SOS MKS SAN-Pajda Jarosław II  i nadal w leżajskiej hali brakowało emocji. Choć momentami obie drużyny pozwalały sobie na odważną grę, ostatecznie spotkanie skończyło się zwycięstwem zespołu z Kamienia 2:0 (25:19, 25:16).

Kolejny mecz nie zapowiadał większych emocji, gdyż naprzeciwko zespołu Lidera stanął SOS MKS SAN-Pajda Jarosław I, co mogło zwiastować porażkę siatkarek z Kamienia. Jarosławianki od razu ruszyły do ataku i po chwili prowadziły już 8:1, 13:4. Przegrany do 16 set podziałał na zawodniczki z Kamienia jak „płachta na byka”. LUKS od początku drugiej odsłony zbudował przewagę (5:0, 15:8), w rezultacie wygrywając 25:22 . Tie-break rozpoczął się bardzo dobrze dla Lidera Kamień i przy zmianie stron tablica wskazywała wynik 8:3. W dalszej części seta emocje rosły coraz bardziej, jarosławianki rzuciły się do odrabiania strat, doprowadzając w końcówce do stanu 10:12., jednak zdeterminowane i walczące do końca zawodniczki trenera Michała Pisuły nie pozwoliły wyrwać sobie zasłużonego zwycięstwa, triumfując 15:12 i w całym pojedynku 2:1.

Ostatni mecz turnieju miał być przysłowiową wisienką na torcie, lecz spotkanie MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna - SOS MKS SAN-Pajda Jarosław I przebiegło bez historii. Gospodynie przewyższały przyjezdne w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co odzwierciedlają wyniki obu partii.

Po tym turnieju nastąpiła zmiana lidera w grupie I. Miejsce ekipy z Jarosławia zajął MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.