Liga juniorek: Przekonywujące zwycięstwo drużyny z Jarosławia
Utworzono: 2015-01-12 23:26:10 - Autor: Barbara Setlik

Godzinę z minutami trwało spotkanie pomiędzy MKS-em V LO Rzeszów a MKS-em SAN-Pajda Jarosław. Dobrze dysponowane zawodniczki trenera Piotra Pajdy, w trzech partiach pokonały swoje przeciwniczki, nie pozwalając wygrać im żadnego z setów.

Pierwszy set w spotkaniu, mocnym atakiem na prawym skrzydle rozpoczęła Joanna Waszyńska (0:1). Kiedy piłkę przechodzącą na środku siatki skończyła Aleksandra Mazur, a w następnej akcji, atak w aut posłała zawodniczka z Jarosławia, rzeszowianki objęły prowadzenie (3:1). Plas w końcową linie boiska Marii Zemlyanskiej, a następnie as serwisowy Zuzanny Rusak, wyrównał wynik punktowy (8:8). Na skrzydle rozszalała się Waszyńska, a jej ataków nie były w stanie podbić zawodniczki MKS-u. Wtedy o czas poprosił trener Paweł Depa (8:12). Po powrocie pod siatkę, w dalszym ciągu punktowały zawodniczki Piotra Pajdy, a asy serwisowe Rusak, oraz ataki ze środka Weroniki Słowik, powiększały przewagę (11:15). Przy stanie 13:18 o kolejny czas poprosił rzeszowski szkoleniowiec. Końcówka pierwszej partii należała do przyjezdnych, które mając spore prowadzenie, kontrolowały przebieg gry (13:22). Punkt bezpośrednio z zagrywki Zemlyanskiej zakończył pierwszego seta (13:25).

Początek drugiej partii, lepiej rozpoczęły rzeszowskie zawodniczki. Atak na prawym skrzydle Joanny Waszyńskiej, a następnie as serwisowy tej zawodniczki, wyprowadził zespół z Jarosławia na prowadzenie (2:5). Kiedy przewaga punktowa zespołu Piotra Pajdy wynosiła już pięć punktów, o czas poprosił rzeszowski szkoleniowiec (3:8). Po przerwie, serię znakomitej gry prezentowały zawodniczki z Jarosławia. Skuteczne ataki Marii Zemlyanskiej, Weroniki Słowik i Joanny Waszyńskiej, powiększały przewagę punktową (5:17). W szeregi rzeszowskiego zespołu wkradła się nerwowość, a niewymuszone błędy własne (w tym dwa błędy rotacji), nie pozwalały im wyprowadzać kończących ataków (5:12). Seria punktowych zagrywek Zemlyanskiej, wprowadziła drużynę przyjezdnych, w końcową fazę seta, a plas w siatkę zawodniczek V-tego LO, zakończył drugą partię (7:25).

Ostatni set w spotkaniu, podwójnym, punktowym blokiem rozpoczęły Małgorzata Kocór i Aleksandra Mazur (1:0). Przy stanie 2:3, w polu serwisowym pojawiła się Joanna Waszyńska, która swoimi czterema punktowymi zagrywkami, powiększyła przewagę nad rywalkami (2:7). Dopiero atak na lewym skrzydle Karoliny Głodowskiej, przerwał serię zagrywek Waszyńskiej. Przez chwilę, po obu stronach siatki toczyła się wymiana zepsutych zagrywek (6:14). Mocny serwis Dżesiki Rój, sprawił problemy w przyjęciu rzeszowiankom, wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił Paweł Depa (7:16). Dziesiąte oczko zawodniczki MKS-u zdobyły, po punktowej obronie libero - Karoliny Ciołek (10:20). Przewaga punktowa przyjezdnych była na tyle duża, ze miejscowe mimo walki, nie zdołały zniwelować strat (11:23). Kiwka rozgrywającej z Jarosławia na opadający blok, dała jej drużynie pierwszą piłkę meczową. Podwójny blok na środku siatki Waszyńskiej i Weroniki Słowik, zakończył całe spotkanie (12:25).

MKS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda Jarosław II 0:3
(13:25, 25:7, 12:25)

MKS: Mazur, Głodowska, Stopa, Kocór, Mierzwa, Zięzio, Ciołek (libero)

SAN: Łagożny, Rusak, Słowik, Rój, Waszyńska, Zemlyanska, Czerwonka (libero) oraz Stokłosa, Babś