II liga M: Zwycięskie tylko TSV, pierwsze oczko strzyżowskiego Wisłoka
Utworzono: 2014-11-16 18:32:28 - Autor: Patryk Polek

Spośród czterech podkarpackich drugoligowców, w ten weekend zwyciężył tylko lider z Sanoka, który nie miał najmniejszych problemów, by triumfować nad Kłosem Olkusz. Pierwszy punkt w sezonie zdobyli zaś zawodnicy Wisłoka Strzyżów. Karpaty i Błękitni ulegli w trzech setach swoim rywalom.

Wisłok Strzyżów zapunktował po raz pierwszy w sezonie. Strzyżowianie pod wodzą nowego trenera, Tomasza Zająca, postawili się Płomieniowi Sosnowiec. Pierwszy set sobotniego spotkania był bez historii. Przyjezdni wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca tej partii. W drugiej obudzili się miejscowi, którzy dzięki skutecznej grze w ataku oraz bloku zdołali wyrównać stan meczu pomimo tego, że w trakcie seta przegrywali już kilkoma punktami. Trzeci i czwarty set zakończył się po emocjonującej końcówce, lecz w trzecim lepsi okazali się goście, a w czwartym miejscowi. O wyniku meczu miał zadecydować tie-break, który rozpoczął się po myśli sosnowiczan. Wisłok próbował jeszcze gonić wynik, lecz ostatecznie to Płomień zwyciężył 15:13 i dopisał do swojego konta dwa oczka. Żadnych problemów z rywalem nie mieli z kolei zawodnicy TSV Cellfast Sanok. Podopieczni Piotra Podpory w przysłowiową godzinę z prysznicem odprawili z kwitkiem beniaminka rozgrywek, Kłosa Olkusz. Takimi samymi wynikami skończyły się spotkania Błękitnych Ropczyce i Karpat Krosno z tą jednak różnicą, że to rywale zapisali na swoim koncie komplety punktów. W tabeli grupy 6 nadal prowadzi TSV, które umocniło się na fotelu rywala, z uwagi na porażkę największego rywala, Hutnika Kraków. Błekitni spadli zaś na szóste miejsce i sąsiadują z Karpatami, plasującymi się na siódmej pozycji. Pomimo wywalczenia jednego oczka zestawienie nadal zamykają strzyżowianie.