II liga M: Zmienne szczęście naszych zespołów
Utworzono: 2014-12-08 00:12:37 - Autor: Patryk Polek

W 10. kolejce II ligi mężczyzn nasze ekipy odniosły dwa zwycięstwa i dwie porażki. Triumfowali Błękitni i TSV, ale ci drudzy przegrywali już 0:2 w spotkaniu z Hutnikiem Kraków, lecz potrafili podnieść się i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tie-breaku. Porażki odniosły zespoły Karpat i Wisłoka.

Karpaty Krosno uległy na wyjeździe Płomieniowi Sosnowiec, chociaż prowadziły już 2:1 i miały okazję do tego, żeby wcześniej zakończyć sobotnie spotkanie. Tak się jednak nie stało i o wyniku pojedynku zadecydować miał tie-break. Emocje w nim sięgnęły zenitu. Wszystko rozstrzygało się w zaciętej końcówce. Więcej zimnej krwi zachowali jednak miejscowi i po zwycięstwie 18:16 mogli cieszyć się oni z cennych dwóch oczek do ligowej tabeli. Żadnych argumentów nie mieli za to siatkarze Wisłoka Strzyżów. Ekipa z Podkarpacia przegrała w Andrychowie z miejscowym MKS-em w trzech setach. Po ubiegłotygodniowej sensacji i zwycięstwie w Bochni, podopieczni Tomasza Zająca mieli duże apetyty na kolejną niespodziankę. Zespół z Andrychowa okazał się jednak zbyt mocny dla podkarpackiej drużyny i zasłużenie triumfował 3:0. Najbliżej rywali strzyżowianie byli w premierowej odsłonie. W drugim i trzecim secie dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji i to oni sięgnęli po komplet punktów.

Po dwóch porażkach w końcu zwyciężyli Błękitni Ropczyce. Siatkarze Michała Betlei nie mieli problemów, by uporać się z Kłosem Olkusz. Miejscowi najwięcej problemów sprawili naszej ekipie w trzeciej partii. Dwa wygrane sety uśpiły nieco czujność ropczycan, lecz mimo tego wykorzystali oni swoje większe doświadczenie i triumfowali w pojedynku z beniaminkiem 3:0. - Bardzo nas cieszy to zwycięstwo i cenne trzy punkty, gdyż tego nam ostatnio bardzo brakowało. Niestety, po dwóch gładko wygranych setach, w trzecim było trochę nerwów. Sprawiliśmy sobie taką sytuację na własne życzenie, ale dobrze ze w końcówce okazaliśmy sie lepsi. Teraz juz skupiamy sie na najbliższym meczu z Karpatami Krosno. Chcemy się do niego jak najlepiej przygotować. Celujemy w kolejny komplet punktów – mówił po spotkaniu Szymon Pałka, przyjmujący Błękitnych.

Pięciu setów potrzebowali z kolei zawodnicy lidera grupy 6, TSV Cellfast Sanok, aby wygrać w spotkaniu z Hutnikiem Kraków. Goście w emocjonującej końcówce sięgnęli po pierwszą partię (26:24), a później poszli za ciosem i triumfowali także w odsłonie numer dwa. Sytuacja sanoczan była już bardzo niekorzystna, ale nie po raz pierwszy w sezonie udowodnili oni, że potrafią wyjść nawet z największej opresji. Trzecia i czwarta część gry toczyła się już pod dyktando podopiecznych Piotra Podpory. Przyjezdni nie mogli poradzić sobie z mocnymi zagrywkami TSV i byli gorsi od ekipy z Podkarpacia w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W efekcie sanoczanie wygrali 25:13 oraz 25:19 i doprowadzili do tie-breaka. W „secie prawdy” nie było już tak łatwo. Przy stanie 14:13 miejscowi popisali się jednak znakomitą obroną i w kontrataku nie pomylił się atakujący, Daniel Gąsior, co pozwoliło wygrać 15:13, a w całym meczu 3:2. – Bardzo cieszą nas dwa punkty. Po raz kolejny podnieśliśmy się po nie najlepszym początku. Dobrą zmianę dał Daniel Gąsior. Cały zespół zresztą uwierzył, że można wygrać, przegrywając. Trzy ostatnie sety były chyba najlepsze w tym sezonie – podsumował pojedynek na łamach tvPodkarpacie.pl Piotr Podpora, szkoleniowiec sanockiej drużyny.