II liga K: SAN-Pajda ograła Szóstkę
Utworzono: 2014-12-15 13:57:30 - Autor: Patryk Polek

W 11. kolejce II ligi kobiet dwie nasze ekipy spotkały się w pojedynku derbowym. W Jarosławiu miejscowa ekipa SAN-Pajdy zwyciężyła z Szóstką Mielec 3:1. W zespole Romana Murdzy zadebiutowała utytułowana Dorota Pykosz. Brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2009 roku, po dwóch latach wróciła do ekipy z Mielca.

Po pierwszej partii spotkania SAN-Pajdy z Szóstką nic nie wskazywało na to, że Szóstka w trzech kolejnych setach odda pole rywalkom. Mielczanki triumfowały w premierowej odsłonie meczu 25:19 czym nieco zaskoczyły gospodynie. W drugim secie karty na boisku rozdawały już miejscowe. Podopieczne Piotra Pajdy kontrolowały poczynania i odwdzięczyły się rywalkom za porażkę w pierwszym secie, wygrywając 25:18. Trzecia i czwarta część gry także należała do jarosławianek. Triumf 25:22 i 25:20 zapewnił im cenny komplet punktów, dzięki któremu zawodniczki SAN-Pajdy awansowały na szóste miejsce w tabeli. Szóstka jest piąta i wyprzedza ekipę z Jarosławia tylko nieznacznie lepszym stosunkiem małych punktów.

Warto dodać, że w ekipie z Mielca po raz pierwszy zagrała Dorota Pykosz. Doświadczona zawodniczka, zdobywczyni brązowego medalu w mistrzostwach Europy z 2009 roku zdobyła 8 oczek, lecz nie uchroniła swojego „nowego starego” zespołu od porażki. Pomimo tego trener Roman Murdza z optymizmem podchodzi do kolejnych pojedynków swojej drużyny.  - Przede wszystkim w naszym zespole zainaugurowała Dorota Pykosz, bardzo sie cieszę z Jej postawy, na pewno wpłynęła mobilizująco na zespół. Na razie starczyło to na jednego seta, ale kolejne partie przegraliśmy po walce. Zespół z powrotem zaczął walczyć, wierzyć w swoje możliwości, co dobrze prognozuje na przyszłość -  komentował na łamach strony klubowej Roman Murdza.

W następnej kolejce Szóstka podejmować będzie na własnym boisku Kampus Wielicki, z kolei SAN-Pajda miał zagrać na wyjeździe z Popradem Stary Sącz. Rywalki jednak w ubiegłym tygodniu wycofały się z rozgrywek i do spotkania nie dojdzie. Będą to ostatnie pojedynki w tym roku. Liga ponownie ruszy 10 stycznia.

MKS SAN-Pajda Jarosław - UKS Szóstka Mielec 3:1
(19:25, 25:18, 25:22, 25:20)

SAN-Pajda: Trojnar 14, Saj 14, Pisarczyk 9, Maternia 7, Rój 1, Pajda, Zemlyanska (libero) oraz Waszyńska 15, Chmielarczyk 4, Chmielewska 4, Rusak, Sosnowska
Szóstka: Półchłopek 22, Pykosz 8, Murdza 5, Węgrzyn 5, Galica 4, Wiercigroch 2, Murdza (libero) oraz Słomba 1, Fryc, Kusik, Krzysztofik