II liga K: Nieudany weekend dla siatkarek z Podkarpacia
Utworzono: 2014-11-16 18:42:48 - Autor: Patryk Polek

To nie był udany weekend dla obu ekip drugoligowych z Podkarpacia. Swoje spotkania przegrały zarówno jarosławianki, jak i Szóstka Mielec. Pogromczyniami naszych zawodniczek w obu przypadkach były krakowianki.

Początek spotkania w Mielcu należał do przyjezdnych jednak z biegiem czasu Szóstka uporządkowała swoją grę, doprowadzając do wyrównania. W końcówce na tablicy widniał nawet wynik 24:24, ale dwa kolejne punkty padły łupem faworyzowanych gości. Drugi set był w całości kontrolowany przez krakowianki, w rezultacie prowadziły one w meczu już 2:0. Trzecia część pojedynku ponownie była zacięta. Mielczanki nie chciały łatwo sprzedać skóry, ale ostatecznie większe doświadczenie ekipy AGH sprawiło, że przyjezdne wygrały 25:23, a cały mecz 3:0. - Nie uważam tego za druzgocącą porażkę, bo dziewczyny dzielnie przeciwstawiły się przyjezdnym. Zabrakło trochę szczęścia i siatkarskiego ogrania - podsumował  pojedynek trener Szóstki, Roman Murdza.

Szóstka Mielec -  AGH Kraków 0:3
(24:26, 19:25, 23:25)

Szóstka: Galica, Murdza N., Węgrzyn, Półchłopek, Kusik, Krzysztofik, Murdza W. (libero) oraz Dyduła, Fryc i Piechota

Do hali jarosławskiego MOSiR-u zawitały zaś niepokonane do tej pory siatkarki Bronowianki Kraków. Już pierwszy set, przegrany wysoko przez podopieczne Piotra Pajdy pokazał, że będzie bardzo ciężko przeciwstawić się faworytkom. Po porażce do 14, w drugim młode jarosławskie zawodniczki dzielnie walczyły, ale to było za mało, by odnieść zwycięstwo w secie. Ostatecznie przyjezdne wygrały 25:21 i do pełnej puli brakowało im już tylko jednego seta. Trzecia partia nie przyniosła nieoczekiwanego rezultatu, w efekcie Bronowianka zwyciężyła 25:19 i dopisała kolejny komplet punktów do tabeli grupy 4., II ligi kobiet. Szóstka pomimo porażki zachowała swoje trzecie miejsce w zestawieniu. MKS SAN-Pajda również utrzymała pozycję i plasuję się na piątej pozycji w tabeli.

SAN-Pajda Jarosław -  Bronowianka Kraków 0:3
(14:25, 21:25, 19:25)