II liga K: Jarosławianki bezsilne w pojedynku z AGH
Utworzono: 2015-01-19 13:30:08 - Autor: Patryk Polek

MKS SAN-Pajda Jarosław nie dał rady krakowskiemu AGH w spotkaniu 14. kolejki II ligi K. Podopieczne Piotra Pajdy uległy gospodyniom w trzech setach, w żadnej z partii nie przekraczając granicy 20 punktów. Szóstka Mielec w ten weekend nie grała, lecz i tak dopisała 3 punkty na swoje konto. Wszystko przez to, że z rozgrywek wycofał się Poprad Stary Sącz i na konto mielczanek powędrował "gratisowy" komplet oczek.

Pojedynek lepiej rozpoczęły miejscowe, które bardzo szybko wyszły na prowadzenie 4:0. Zespół z Jarosławia zniwelował nieco strat (6:5), lecz przestój w tej fazie seta spowodował, że AGH ponownie prowadziła kilkoma oczkami (11:5). Przy stanie 20:12 jarosławianki próbowały jeszcze odrabiać straty, lecz ostatecznie to gospodynie sięgnęły po zwycięstwo w secie – 25:18. Pierwszy punkt w odsłonie numer dwa zdobyły nasze zawodniczki i, jak się potem okazało, było to jedyne prowadzenie siatkarek trenera Pajdy w tym secie. Chociaż przewaga krakowianek nie była tak duża, jak w premierowej części gry, to więcej zimnej krwi w końcówce zachowały miejscowe i od stanu 18:16 zdobyły cztery oczka z rzędu, chwilę potem kończąc tego seta zwycięstwem 25:17.

Trzecia i ostatnia odsłona meczu również toczyła się pod dyktando ekipy z Krakowa. Wicelider II ligi kontrolował wydarzenia na boisku, triumfując 25:19 i w całym pojedynku zasłużenie sięgnął po komplet oczek.

AGH Kraków – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:18, 25:17, 25:19)

SAN-Pajda: Pisarczyk (6), Trojnar (5),  Chmielarczyk,  Saj (5), Rój (1), Waszyńska (8), Zemlyanska (libero) oraz Chmielewska (1), Pajda (8), Sosnowska (3), Rusak (1), Słowik