Wydział sędziowski

Przed startem sezonu - ważne informacje

Informacje dotyczące wymaganych dokumentów oraz procedur przed i pomeczowych

Wydział Sędziowski informuje, że w dniu 14.09.2017 Zarząd PWZPS podjął decyzję dotyczącą wymaganej dokumentacji meczowej w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PWZPS.

  1. Zgodnie z § 4 pkt. 1-3 Regulaminu Rozgrywek o mistrzostwo województwa podkarpackiego w piłce siatkowej w sezonie 2017/2018, badania lekarskie muszą być zamieszczone wyłącznie na druku F-02. Jednakże, w przypadku braku wpisu na F-02, ale okazania przez klub badań na innym dokumencie, dopuszczamy zawodnika do meczu, a zaistniałą sytuację opisujemy w  „Uwagach” do protokołu zawodów. Podobnie postępujemy w przypadku braku dokumentów potwierdzających tożsamość zawodnika.
  2. W przypadku braku ważnych badań lekarskich zawodnik w żadnym przypadku NIE MOŻE być dopuszczony do meczu
  3. Przypominam, że druk F-02, oprócz formy papierowej, może być przedstawiony w formie elektronicznej (tablet / komputer / smartfon)

Ponadto przypominamy, że:

  1. Obsada sędziowska wpisuje wynik meczu do systemu obsad do północy w dniu zawodów. W przypadku zawodów finałowych wynik należy wprowdzić niezwłocznie, jeszcze na hali sportowej.
  2. Po zakończonym spotkaniu Sędzia I (tylko w rozgrywkach 3 ligi) ma obowiązek wykonać zdjęcie całego protokołu (a jeżeli protokół zawiera zapisy na jego odwrocie – wykonujemy zdjęcia obu stron protokołu) i w ciągu 24 godzin wysyłamy zdjęcia na adres protokol@podkarpackasiatkowka.pl

W temacie maila wpisujemy sygnaturę ligi i numeru meczu:

  • III liga mężczyzn – 3LM
  • III liga kobiet – 3LK
  • przykład: mecz III ligi mężczyzn numerze 13 – 3LM 13, mecz III ligi kobiet o numerze 21 – 3LK 21
Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas