ZMIANA LIDERA W III LIDZE!
Utworzono: 2015-11-23 10:28:33 - Autor: Informacja własna

Głogovia pokonuje w "hicie kolejki" dotychczasowego lidera drużynę Appgo II LO Rzeszów i tym samym przeskakuję w tabeli na pierwsze miejsce.

Spotkanie między tymi dwoma zespołami od dłuższego czasu zapowiadało się na jeden z najlepszych meczy w całej lidze. Appgo było praktycznie od początku sezonu liderem tabeli, Głogovia natomiast również niepokonana, ale po stracie punktu w Rakszawie, plasowała się tuż za Rzeszowianami. Oczywistym było zatem, że stawką tego meczu będzie pierwsza pozycja w tabeli.

Początek meczu jak można było się spodziewać nieco chaotyczny. Oba zespoły wzajemnie się badały, wynik oscylował w okolicach remisu. Drużyna gospodarzy to w większości młodzi zawodnicy co było widać, nieźle prezentowali się w środkowej fazie tego seta. Głogovia która ma w swoich szeregach o wiele bardziej doświadczonych zawodników w końcówce tej partii, udowodniła swoją wyższość. Goście odjechali i wygrali 25-22. Druga odsłona to popis gospodarzy. Byli nie do zatrzymania w ataku, świetnie ustawili sobie grę poprzez fantastyczna zagrywkę. Kapitalnie w tym elemencie spisywał się Szymon Soboń. Wyraźnie było widać, że "Gieksa" rozluźniła się po wygraniu premierowej partii. Gospodarze ku radości miejscowych kibiców, którzy licznie wypełnili halę w II Liceum wygrali zdecydowanie i wysoko 25-11.

W secie trzecim gra się wyrównała, Głogovia po sromotnej porażce w poprzedniej odsłonie pozbierała się. Drużyna gospodarzy nadal utrzymywała wysoki poziom gry i można powiedzieć, że dopiero teraz to widowisko stało na poziomie jaki przystoi rywalizacji o prymat w tabeli. Goście jednak przejęli kontrolę nad spotkaniem, dobrze w ataku radzili sobie obaj przyjmujący, zarówno Piotrek Świst jak i Bartek Pępek kończyli raz za razem swoje ataki oraz nieźle przyjmowali. Na prawym ataku swoje punkty dokładał Maciek Madej i Głogowianie nie oddali tego seta wygrywając go 25-20. W czwartej partii Appgo próbowało przełamać gości, przycisnęli na zagrywce ale to "Gieksa" wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca i zwyciężyła dość pewnie 25-19 a tym samym w całym meczu 3-1.

Spotkanie jak przystało na dwa liderujące drużyny stało na wysokim poziomie, było wiele ciekawych emocjonujących wymian. Na wyróznienie w tym meczu zasługuje również środkowy ekipy przyjezdnych Paweł Dziadosz. Nie zabrakło także błędów sędziowskich co wywoływało spięcia pod siatką. Wszystko jednak skończyło się w sportowej atmosferze, Głogovia wygrała bardzo ważne spotkanie i została jedynym niepokonanym zespołem w lidze. Appgo poniosło pierwszą porażkę i straciło pozycję lidera, za tydzień czeka ich kolejny mecz, który można nazwać "hitem". Rzeszowianie zmierzą się w Racławówce z dobrze radzącą sobie Lubczą.

APPGO II LO RZESZÓW - LKS GŁOGOVIA GŁOGÓW MŁP. 1-3 (22:25, 25:11, 20:25, 19:25)

APPGO:  Wdowik, Kilarecki, Koziarz (K), Trojan, Soboń, Pomykała, Szemberski(L),Jaksan(L) oraz Mitka, Kiełbasa, Perłowski, Modliszewski, Pyza, Drzał

Trenerzy: Maciej Leś, Marcin Gontarz

GŁOGOVIA: Mańko, M. Środa (K),Madej, Pępek, Dziadosz, Świst, T. Środa (L) oraz Denega, Bachórz, Czerwiński, Szczepek

Trenerzy: Tomasz Jendryassek, Zbigniew Piekarz