Zgrupowanie Reprezentacji Polski Kadetów w Krośnie
Od 2 sierpnia w w hali sportowo - widowiskowej MOSIR Krosno odbywa się kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Świata U19, które odbędą się w dniach 18-27 sierpnia w Bahrajnie.
Od 2 sierpnia w hali sportowo - widowiskowej MOSIR Krosno przebywa na zgrupowaniu 15-osobowa kadra kadetów.
Po raz kolejny reprezentacja Polski kadetów w piłce siatkowej przygotowuje się do mistrzostw świata U19, które odbędą się w dniach 18-27 sierpnia w Bahrajnie.
- Krosno jest doskonale nam znaną i wypróbowaną bazą - powiedział trener reprezentacji Maciej Zendeł. - Mamy tutaj znakomite warunki do pracy i wypoczynku. Gospodarze postarali się, żeby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. W środę po południu mieliśmy pierwszy trening.
Nasi kadeci zagrali pod koniec lipca na Węgrzech w Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF). Do zawodników, którzy tam grali w Krośnie dołączyli Karol Gdowski, Mateusz Poręba i Tomasz Stolc.
Zgrupowanie zakończy się 12 sierpnia. Dwa dni później reprezentacja spotka się w Warszawie i 15 sierpnia odleci do Bahrajnu. W fazie grupowej mistrzostw świata biało-czerwoni zagrają kolejno z Brazylią, Kubą, Japonią i Francją.
Przypomnijmy, że reprezentacja Polski kadetów w piłce siatkowej w ubiegłych latach również przygotowywała się w MOSiR Krosno do imprez międzynarodowych najwyższego szczebla.
Podopieczni Trenerów Macieja Zendła i Sebastiana Pawlika zdobyli najwyższe miejsca na podium i tutuły Mistrzów świata .
Kadra Polski kadetów przygotowująca się do mistrzostw świata w Bahrajnie:
Sebastian Adamczyk – środkowy,
Patryk Czyrniański – przyjmujący,
Bartosz Firszt – przyjmujący,
Karol Gdowski – libero,
Filip Grygiel – atakujący,
Szymon Jezierski – rozgrywający,
Remigiusz Kapica – atakujący,
Bartosz Michalak – środkowy,
Mateusz Poręba – środkowy,
Rafał Prokopczuk – rozgrywający,
Wiktor Rajsner – środkowy,
Artur Sługocki – przyjmujący,
Tomasz Stolc – przyjmujący,
Kamil Szymura – libero,
Jędrzej Zaguła – przyjmujący.
Sztab szkoleniowo-medyczny:
Maciej Zendeł – trener,
Sebastian Pawlik – II trener,
Tomasz Morga – asystent trenera i statystyk,
Piotr Pszczoła – trener przygotowania fizycznego,
Piotr Tatardziński – fizjoterapeuta.
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |