Turniej finałowy Podkarpackiej Ligi Młodzików
Utworzono: 2016-03-20 23:50:42 - Autor: MR

AKS V LO Rzeszów Mistrzem Podkarpacia młodzików,UKS "Dwójka" Stalowa Wola vicemistrzem a TSV Sanok z brązowym medalem

sobotę 19 marca w Rzeszowie odbył się turniej finałowy Podkarpackiej  Ligi Młodzików. Udział wzięły zespoły:
AKS V LO Rzeszów
UKS "Dwójka" Stalowa Wola
TSV Sanok

W pierwszym meczu zawodnicy AKS V LO Rzeszów pokonali TSV Sanok 2-0 (25-14, 25-14),
nastepnie UKS "Dwójka" Stalowa Wola zmierzyła się z TSV Sanok:
mecz "falował", to jedna to druga drużyna wychodziła na niewielkie prowadzenie, jednak w połowie seta zawodnicy ze Stalowej Woli narzucili swój styl gry i wygrali seta do 17. Drugi set był bliźniaczo podobny do pierwszego, ale przy stanie 19-18 dla TSV siatkarze UKS postawili na trudna zagrywkę i rozstrzygnęli seta i mecz na swoją korzyść. UKS "Dwójka" Stalowa Wola - TSV Sanok 2-0 (25-17, 25-18).
Po tym meczu stało się jasne, że TSV Sanok zajął w sezonie 2015/2016 III m-ce w Podkarpackiej Lidze Młodzików.

Ostatnim meczem turnieju, był mecz pomiędzy niepokonanymi zawodnikami AKS-u Rzeszów oraz UKS-u Stalowa Wola. Był to mecz o I miejsce turnieju finałowego.
Zawodnicy AKS V LO Rzeszów potwierdzili dominację na Podkarpaciu i wygrali w dwóch setach: 25-10, 25-15.

Po ostatnim meczu odbyła się miła uroczystość dekoracji uczestników turnieju finałowego, a medale wręczał Andrzej Kowal I-szy szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów.
Wszystkie trzy zespoły wywalczyły awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.