Turniej finałowy III LM: AKS zapewnił sobie zwycięstwo w lidze, Neobus gorszy od Tęczy
Utworzono: 2015-04-19 13:18:05 - Autor: Patryk Polek

W drugim dniu turnieju finałowego III ligi mężczyzn, drużyna AKS-u pewnie pokonała rywali z Głogowa, zapewniając sobie zwycięstwo w lidze. W starciu pomiędzy Tęczą a Neobusem, lepsi okazali się gospodarze, którzy w czterech setach pokonali przeciwników.

Po porażce kadetów w pierwszym dniu turnieju z Neobusem Niebylec, w drugim dniu AKS desygnował do gry juniorów z rocznika 1997. Osłabiona Głogovia nie poddała się już przed meczem i dzielnie walczyła w każdym z setów. Rzeszowianie po wygranej w dwóch setach, w trzecim, na samym początku musieli gonić rywali, którzy odskoczyli na kilka punktów, jednak w środkowej fazie seta podopieczni Jerzego Wietechy wyrównali i kontrolowali sytuację w końcówce, zwyciężając 25:20, a w całym meczu 3:0 i zapewnili sobie, jeszcze przed niedzielnym pojedynkiem, triumf w III lidze mężczyzn w sezonie 2014/2015.

W drugim spotkaniu tego dnia naprzeciw siebie stanęły ekipy Tęczy Sędziszów i Neobusa Niebylec. W pierwszej partii górą byli miejscowi, w drugiej dobrą grą odpowiedzieli niebylczanie i było 1:1. W trzeciej i czwartej części gry emocje sięgnęły zenitu. Nerwowa atmosfera toczyła się nie tylko na boisku, ale poza nim. Większe opanowanie zachowali jednak sędziszowianie i po zwycięstwie w trzecim secie byli o krok od zgarnięcia kompletu punktów. Tak też się stało. Czwarta odsłona od początku do końca prowadzona była pod dyktando zawodników trenera Wiktora, którzy dzięki wygranej 25:18 po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się z kompletu punktów, w dalszym ciągu zachowując szansę na drugie miejsce w turnieju.