Turniej finałowy III LM: AKS najlepszy w Niebylcu
Utworzono: 2015-03-30 09:28:54 - Autor: Patryk Polek

W ostatnim dniu pierwszego turnieju finałowego III ligi M nie brakowało emocji. Neobus Niebylec pokonał Głogovię Głogów 3:2, zaś AKS V LO Rzeszów w czterech setach triumfował nad Tęczą Sędziszów Młp.

W ostatnim dniu pierwszego turnieju finałowego III ligi M jako pierwsi naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Neobusa Niebylec i Głogovii Głogów Młp. Głogowianie desygnowali do boju najsilniejsze ustawienie, z wracającym do składu Stanisławem Pieczonką. Pomimo tego w pierwszej odsłonie na boisku dzielili i rządzili tylko gospodarze, wygrywając wysoko, 25:12.  W drugiej partii role odwróciły się – tym razem Głogovia sukcesywnie budowała przewagę, w rezultacie triumfując 25:15. Trzecia część gry miała najbardziej wyrównany przebieg. Chociaż miejscowi wypracowali sobie kilka oczek nadwyżki, to ekipa z Głogowa Młp. zdołała wyrównać i losy seta rozstrzygały się w samej końcówce. Przy stanie 24:24 więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Tomasza Jędryasska i to oni objęli prowadzenie w meczu 2:1. Zgodnie z oczekiwaniami niebylczanie nie chcieli łatwo sprzedać skóry. Siatkarze trenera Frączka gładko przechylili na swoją korzyść seta numer cztery, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim przy zmianie stron tablica wskazywała wynik 8:5 dla gospodarzy. Druga część tej odsłony również należała do miejscowych, którzy dzięki wygranej 15:9 dopisali dwa oczka do turniejowej tabeli.

KS SMS NEOBUS RAF-MAR Niebylec - LKS Głogovia Głogów Młp. 3:2
(25:12, 15:25, 24:26, 25:17, 15:9)

Neobus: Michał Środa, Marcin Środa, Jakóbski, Zieliński, Podulka, Denega, Machnica (libero) oraz Wąsowicz, Paszek, Zając
Głogovia: Dziadosz, Kalandyk, Mardoń, Czerwiński, Madej, Pieczonka, Kozub (libero) oraz Skarbowski, Gaweł, Bachórz, Kazała

W drugim i zarazem ostatnim pojedynku turnieju w Niebylcu, Tęcza Sędziszów Młp. podejmowała AKS V LO Rzeszów. Ekipa ze stolicy Podkarpacia tym razem desygnowała do gry drużynę kadetów, gdyż ich starsi koledzy rozgrywali w tym samym czasie mecz Młodej Ligi. Pierwsza odsłona miała wyrównany przebieg, lecz w decydującej fazie seta kilka oczek przewagi wypracowali uczniowie V LO. W efekcie wygrali oni tę odsłonę 25:22. W drugiej partii sędziszowianie od razu narzucili swój styl gry i z akcji na akcję powiększali nadwyżkę, triumfując ostatecznie 25:17. Sytuacja ta powtórzyła się również w trzeciej części gry, lecz od stanu 14:9 dla UKS-u, rzeszowianie zaczęli odrabiać straty, przysparzając mnóstwo problemów z przyjęciem zagrywki „floatem” swoim rywalom. W mgnieniu oka zrobiło się 14:14. Do końca seta podopieczni Piotra Wiktora zdobyli jeszcze tylko siedem oczek, ulegając młodszym przeciwnikom 21:25. Tęcza musiała wygrać czwartą partię, by liczyć się w walce o końcowe zwycięstwo. Trzy oczka przewagi sędziszowskiej ekipy w samej końcówce sprawiły, że o czas poprosił trener Artur Łoza (22:19). Po przerwie punkty zdobywali już tylko zawodnicy AKS-u, którzy dzięki serii 6:0 wygrali czwartego seta 25:22, a cały mecz 3:1.

AKS V LO Rzeszów - UKS Tęcza Sędziszów Młp. 3:1
(25:22, 17:25, 25:21, 25:22)

AKS: Karakuła, Pyrsak, Starzec, Golesz, Wasilewski, Baran, Macheta (libero) oraz Kalina, Burnatowski, Bykowski.
Tęcza: Polek, Bilski, Makowiec, W. Rusin, Kowalik, Hadała, Samolewicz (libero) oraz Bochenek, Kozłowski, Kubas, G. Rusin

Po pierwszym turnieju na czele tabeli znajduje się AKS V LO Rzeszów, z dorobkiem 8 oczek. Drugi, Neobus, zgromadził 6 punktów. UKS Tęcza Sędziszów Młp. plasuje się na trzecim miejscu (2 punkty). Zestawienie zamyka Głogovia – 2 punkty – ustępując sędziszowianom gorszym stosunkiem setów.

Drugi turniej finałowy III LM rozegrany zostanie w Sędziszowie Młp. w dniach 17-19 kwietnia.