PlusLiga: Resovia wróciła na tron!
Utworzono: 2015-04-29 14:42:24 - Autor: Patryk Polek

Asseco Resovia Rzeszów po raz trzeci w ciągu czterech ostatnich sezonów została mistrzem Polski! Podopieczni Andrzeja Kowala pokonali we wtorek LOTOS Trefl Gdańsk w czterech setach, zapewniając sobie tytuł.

Rzeszowianie po porażce w pierwszym secie, w drugim zrewanżowali się rywalom. Kluczowy okazał się trzeci set. Resovia przegrywała już 22:24, lecz dzięki doskonałej grze w końcówce zdołała odwrócić losy tej odsłony, podkreślając swoją dominację w czwartej partii. Bez wątpienia wtorkowy mecz był spotkaniem zmienników i udowodnił, że podkarpacka drużyna dysponowała zdecydowanie najmocniejszą ławką rezerwowych w całej lidze. Znakomicie z kibicami pożegnał się Dawid Konarski. Atakujący zdobył tytuł MVP, a po meczu ogłosił, że w następnym sezonie nie zagra w Resovii. Podobnie jak Paul Lotman, Russell Holmes. Marko Ivović czy Rafał Buszek  To trzecie mistrzostwo Polski naszej drużyny w czterech ostatnich sezonach!

W środę na rzeszowskim rynku od godz. 18:00 wielka feta z siatkarzami.

Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1
(19:25, 25:19, 27:25, 25:18)

Stan rywalizacji: 3:0 dla Resovii

Resovia: Nowakowski, Schöps, Drzyzga, Buszek, Penchew, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Konarski, Tichacek, Ivović, Lotman i Perłowski
Trefl: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Schulz i Stępień