MP Sędziów - Łeba 2015: Złoto dla Podkarpacia !
Utworzono: 2015-05-25 11:08:25 - Autor: Faustyna Niedbała

W ostatnim dniu rozgrywanych nad morzem Mistrzostwach Polski Sędziów nasi reprezentanci nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom i po wygranych spotkaniach półfinałowym oraz finale zasłużenie sięgnęli po mistrzowski tytuł. Najlepszą zawodniczką całego turnieju uznana została Małgorzata Młocek. Gratulujemy!

Mecz półfinałowy z województwem Wielkopolskim rozpoczął się od walki punkt za punkt. Wielkopolska odskakiwała na kilka oczek, ale nasz zespół doprowadzał ciągle do remisu. Kilka ataków Michała Pasterza w połowie seta pozwoliło na stworzenie przewagi po naszej stronie siatki i partia zakończyła się wynikiem 25:20

W drugiej odsłonie meczu półfinałowego ciężar gry na swoje barki przejął dobrze dysponowany w trakcie całego turnieju Michał Kazała, który kończył większość rozegranych mu piłek. Pomagali mu Konrad Witek i Michał Pasterz. Kapitalnie w bloku zachowywał się Grzegorz Wolanin, który raz po raz demotywował przeciwników tzw. 'czapami'. Mecz zakończył się wynikiem 25:17 i tym samym zespół z Podkarpacia znalazł się w finale.

Podkarpackie - Wielkopolskie
2:0 (25:20, 25:17)

Podkarpackie: Młocek, Witek, Wolanin, Kazała, Pasterz, Wierzbowicz, Ludera (libero) oraz Jędrejek-Kicior, Kielar, Kondyjowski, Serwatko.

Pozytywnie nastawieni rozpoczęliśmy finał z województwem Mazowieckim od wyniku 6:0. Stołeczni nie poddali się jednak i stopniowo odrabiali stratę, by w końcu doprowadzić do remisu 11:11. Wtedy rozpoczęła się zacięta walka na siatce i w obronie. Dobrze zagrał Michał Pasterz, który do skończonych ataków dołożył również punktową zagrywkę. To jednak nie wystarczyło i po nerwowej końcówce, obfitej w sporne sytuacje i zmiany decyzji sędziów, przegraliśmy pierwszą partię 25:27.

Kolejnego seta zaczęliśmy równie dobrze, jak poprzedniego. Fantastyczna gra w bloku pozwoliła na objęcie prowadzenia, które Podkarpackie utrzymało tym razem do końca seta. W tym elemencie ciągle królował Grzegorz Wolanin. Czujnie na siatce zachowywali się również Anna Kicior i Bartosz Serwatko. Seta wygraliśmy 25:16.

Remis 1:1- Mistrza Polski Sędziów miał zatem wyłonić tie-break. Tak jak w poprzednich partiach, nasza drużyna od początku zbudowała sobie przewagę kilku punktów. Kluczowym elementem gry naszych zawodników był skuteczny atak. Bardzo dobrze działał także blok w wykonaniu Patryka Wierzbowicza. Nic nie wskazywało na to, że województwo Mazowieckie odbierze nam wygraną. Potwierdził to atakiem Michał Kazała, ustanawiając wynik seta na 15:10 i cały mecz na 2:1. Tym samym Podkarpacie zdobyło tytuł Mistrza Polski Sędziów 2015!

Podkarpackie - Mazowieckie
2:1 (25:27, 25:16, 15:10)

Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Dobrą postawą wykazali się nie tylko podstawowi zawodnicy, ale także ich zmiennicy, których w każdym secie wprowadzał na boisko Mariusz Gadzina.

Oprócz medali, organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. W naszej ekipie jedną z nich zgarnęła Małgorzata Młocek.
Za prowadzenie gry i punkty indywidualne została okrzyknięta MVP turnieju.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!