MP juniorów: Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak najlepsi w Błażowej
Utworzono: 2015-07-09 19:53:22 - Autor: Barbara Setlik

W dniach 7-8 lipca w Błażowej odbyły się półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej. Udział w turnieju wzięli reprezentanci czterech województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Awans do turnieju finałowego uzyskały cztery duety.

Zmienna pogoda nie zakłóciła programu rozgrywania spotkań w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów i równo o 10:00 na boisko wybiegły cztery pary walczące o wejście do ścisłej "czwórki". Piotr Pieniążek i Hubert Stręk rywalizowali z Patrykiem Smyrskim i Kacprem Głogowskim, a Marcin Komenda i Piotr Fenoszyn stanęli na przeciwko Artura Pasińskiego i Adama Staniszewskiego. Walka pomiędzy pierwszymi duetami przebiegała bez większych emocji. Reprezentanci Wawelu Kraków szybko osiągali prowadzenie, a ich efektowne obrony sprawiły, że po krótkich dwóch setach zameldowali się w półfinale. Drugie spotkanie było dużo bardziej wyrównane i dostarczyło kibicom więcej akcji na wysokim poziomie. Obydwa duety dzielnie walczyły o każdą piłkę dodatkowo punktując efektownymi atakami. Po dwóch setach na tablicy widniał remis, zatem o zwycięstwie decydowała trzecia partia. W niej zdecydowanie lepiej w polu serwisowym spisywali się Pasiński i Staniszewski i to oni cieszyli się z awansu do strefy medalowej.

W rywalizacji o finał doszło do "bratobójczych" pojedynków, bowiem na przeciwko siebie stanęły po dwie drużyny z województwa łódzkiego i małopolskiego. Para Mateusz PaszkowskiMaciej Kaszewiak szybko narzuciła swój styl Pasińskiemu i Staniszewskiemu od początku wypracowując wysoką przewagę. Zawodnicy Wifamy w żadnym z setów nie przekroczyli granicy 10 "oczek", dzięki czemu po szybkim spotkaniu w finale zameldowali się Paszkowski i Kaszewiak. Dużo ciekawiej wyglądała rywalizacja na drugim boisku. Po pierwszym wygranym secie przez duet Dawid Kania i Kacper Bąkiewicz wiele wskazywało, że będzie to równie szybkie i łatwe spotkanie jak toczące się równolegle. W drugi set dużo lepiej weszli Pieniążek i Stręk, którzy świetnie bronili, co od razu przekładało się na kolejne kontrataki i po tie-break`u to oni cieszyli się z awansu do ścisłego finału.

Do spotkania o 3. miejsce wyraźnie lepiej podeszli Pasiński i Staniszewski, którzy po słabym pojedynku półfinałowym wygrali gładko w dwóch setach z duetem Kania i Bąkiewicz. Podobny przebieg miał pojedynek o zwycięstwo w turnieju. Sił do walki po emocjonującym półfinale zabrakło Pieniążkowi i Strękowi, dzięki czemu to duet Paszkowski i Kaszewiak triumfowali w Błażowej.