Mistrzostwa Podkarpacia: Paweł Rusin i Karol Szczepanik bezkonkurencyjni w Błażowej
Utworzono: 2015-06-30 00:48:27 - Autor: Patryk Polek

W niedzielę dokończono zmagania siatkarzy plażowych w Błażowej. W meczu finałowym Paweł Rusin i Karol Szczepanik pokonali duet Groszek/Kowalik w dwóch setach i zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Po brąz sięgnęła para Plizga/Włodarczyk.

Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęły się półfinały turnieju o mistrzostwo Podkarpacia – Klima Cup. Szczepanik/Rusin zagrali z Patrykiem Grendysą i Wojciechem Rusinem, a Plizga/Włodarczyk stanęli naprzeciwko Kowalika i Groszka. Pierwszy półfinał przebiegł bez większych emocji. Faworyci zmagań kontrolowali sytuację na boisku i pewnie wygrali 2:0. Dużo więcej działo się w drugim spotkaniu półfinałowym. Po dwóch setach był remis i o wyniku potyczki zadecydował tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się Artur Kowalik i Piotr Groszek i to mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

W meczu o trzecie miejsce Ernest Plizga i Jan Włodarczyk w dwóch setach zwyciężyli z Rusinem i Grendysą. W pojedynku finałowym Szczepanik/Rusin nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i triumf 2:0 zapewnił im tytuł mistrzowski. Zwycięzcy zainkasowali 1500 złotych, srebrni medaliści 1000 złotych, zaś zawodnicy, którzy zajęli trzecie miejsce na podium otrzymali 500 złotych. Najlepsze trzy pary dostały również pamiątkowe statuetki.