Kolejne wygrane UKS Dwójka Stalowa Wola w Lidze Młodzików
Utworzono: 2015-12-09 09:53:55 - Autor: Marcin Rąpała

Młodzicy UKS Dwójka Stalowa Wola utrzymali pozycję wicelidera

W dniu Św. Mikołaja odbyły się mecze Podkarpackiej Ligi Młodzików w siatkówce w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.
W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny UKS-2 Stalowa Wola oraz AKS V LO Rzeszów III.
Początek spotkania był wyrównany, żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi jak 2 pkt. Przełomowym momentem seta było zagranie dwóch asów serwisowych przy stanie 12-12 przez Bernarda Smogóra, co podcięło skrzydła Rzeszowianom i do końca seta UKS-2 Stalowa Wola kontrolował mecz. Na wyróżnienie w tym secie zasłużyli również Paweł Szabat za "gwoździe" ze środka oraz Jakub Buczek za precyzyjne ataki z lewego skrzydła. Pierwszy set 25-14 dla UKS-2.
     Łatwo wygrany I set spowodował rozluźnienie w szeregach stalowowolskich siatkarzy, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy AKS-u, punktując zagrywką oraz skutecznie obijając blok. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 21-13. Trener Ireneusz Krzyszczuk wykorzystał 2 czas i zapowiadało się, że set padnie łupem rzeszowian. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił po wejściu na zagrywkę Michała Rąpały, który podciągnął kilka punktów, a zawodnicy UKS-2 poczuli, że jeszcze nie wszystko stracone. Rozgrywający kapitan Jan Przydatek zaczął rozdzielać piłki do mocno atakujących: Adriana Wójcika i Pawła Szabata, a libero Rafał Oczak wyciągał niesamowite piłki w polu. AKS V LO Rzeszów III zaczął popełniać błędy i w efekcie na tablicy pojawił się remis po 23. Końcówka seta rozgrzała do czerwoności kibiców, bo obie drużyny walczyły jak lwy, a szczęście dopisało siatkarzom ze Stalowej Woli, którzy wygrali 26-24.

Komplet wyników ze Stalowej Woli:
UKS-2 Stalowa Wola - AKS V LO Rzeszów III  2:0
AKS V LO Rzeszów III - AKS V LO Rzeszów IV 1:2
AKS V LO Rzeszów IV - UKS-2 Stalowa Wola 0:2

Dzięki odniesionym zwycięstwom UKS-2 Stalowa Wola utrzymał pozycję vicelidera rozgrywek.