Kadeci reprezentacji Polski wygrali pierwszy mecz sparingowy z Brazylijczykami
Utworzono: 2015-07-10 13:08:34 - Autor: Barbara Setlik

W pierwszym meczu sparingowym rozgrywanym w Krośnie, reprezentacja Polski kadetów w pięciu partiach pokonała swoich rywali z Brazylii. W zespole Sebastiana Pawlika na boisku zaprezentowało się czterech wychowanków rzeszowskiego AKS-u.

Premierową partię w spotkaniu bardzo dobre rozpoczęli podopieczni trenera Sebastiana Pawlika, którzy od początku meczu wypracowywali sobie przewagę punktową nad rywalami. Dobre wejście na parkiet zapisał Łukasz Kozub, który od razu posłał na drugą stronę siatki punktową zagrywkę. Kolejne piłki dogrywane do siatki przez rzeszowskiego rozgrywającego, pozwoliły zdobywać kolejne oczka jego drużynie, co dało im zwycięstwo w pierwszej partii (25:22).

Po wygranym pierwszym secie, reprezentanci Polski mocno weszli w kolejną odsłonę. Dobre zagrywki, skuteczne ataki oraz czujność na siatce, dała podopiecznym Pawlika pięć punktów przewagi na drugim regulaminowym czasie. Kiedy obydwa zespoły ponownie zameldowały się na parkiecie, straty zaczęli odrabiać rywale, niwelując dystans punktowy do jednego oczka. Po skutecznym ataku Jakuba Kochanowskiego, wygraną w drugiej partii na swoim koncie zapisali Polacy (25:23).

W trzeciej partii na boisku zameldował się środkowy Mateusz Kowalski. Odsłonę od dobrej gry rozpoczęli Brazylijczycy, którzy kończąc kolejne kontrataki powiększali swoje prowadzenie. Kiedy przewaga punktowa rywali wynosiła już sześć oczek, po zmiany sięgnąć musiał trener Pawlik. Ponownie na parkiet wszedł Łukasz Kozub, a Jakuba Ziobrowskiego zmienił Domagała. Mimo, że reprezentanci Polski próbowali odrobić dzielący ich do rywali dystans punktowy, to nie do zatrzymania byli przeciwnicy, którzy dzięki wypracowanej przewadze odnieśli zwycięstwo w kolejnym secie (19:25).

Podbudowani zwycięstwem w trzecim secie Brazylijczycy, skutecznie rozpoczęli kolejną partię. Zdobywane przez nich kolejne punkty, nakręcały ich tempo gry. Przy stanie 15:8 o przysługującą przerwę poprosił trener reprezentacji Polski. Czas nie wytrącił jednak z transu rywali, bowiem kontrolowali oni do samego końca swoją, doprowadzając do tie-breaka (16:25).

Decydującego seta ponownie od prowadzenia rozpoczęli zawodnicy z Brazylii. Po czasie na żądanie Sebastiana Pawlika, jego kadeci zaczęli odrabiać dystans punktowy do rywali, doprowadzając w końcu do remisu. Po zmianie stron, na parkiecie zaczęła toczyć się wyrównana walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogło odskoczyć rywalom na więcej niż jedno oczko. W końcówce więcej chłodnej głowy zachowali Polacy, a piętnaste oczko zdobył Łukasz Kozub przechylając szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny (15:13).

Polska - Brazylia 3:2

(25:22, 25:23, 19:25, 16:25, 15:13)

Skład zespołu:

Polska: Kwolek, Kochanowski, Ziobrowski, Droszyński, Woch, Fornal, Masłowski (libero) oraz Kozub, Kowalski, Szymański, Niemiec, Polczyk