Juniorki ze Stalowej Woli na drugim miejscu w Ostrowcu Św.
Utworzono: 2015-09-22 17:43:34 - Autor: Patryk Polek

W miniony weekend siatkarki Vegi MOSiR Stalowa Wola uczestniczyły w turnieju juniorek w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach wzięło udział pięć zespołów, a podkarpacka drużyna uznała wyższość tylko Budowlanym Łódź.

Mecze turniejowe rozgrywane były systemem "każdy z każdym" po trzy sety bez względu na wynik. W pierwszym spotkaniu veganki zmierzyły się z zespołem KSZO Ostrowiec Św. - przeciwniczkami z ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetek. Gospodynie miały ogromną ochotę na rewanż za przegraną z Vegą w ówczesnym ćwierćfinale. Po pierwszym przegranym secie na przewagi, siatkarki ze Stalowej Woli silnie się zmotywowały i następne dwa sety rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 2:1.

Kolejnym przeciwnikiem stalowowolanek był Lider Konstantynów Łódzki. Doświadczone przeciwniczki, dobrze wyszkolone technicznie, dysponujące doskonałymi warunkami fizycznymi, mające na koncie m.in. wicemistrzostwo Polski młodziczek, bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę. Nasze siatkarki w tym spotkaniu zostawiły na boisku sporo sił, by w końcowym rozrachunku odnieść zwycięstwo. Po stojącym na niezłym poziomie i bardzo zaciętym meczu rozstrzygnięcie spotkania padło dopiero w tie breaku. Siatkarki ze Stalowej Woli zachowały więcej zimnej krwi i wygrały decydujący set 16:14, a cały pojedynek 2:1.

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia turnieju na boisku pojawiły się Budowlani Łódź. Zawodniczki z Łodzi to zaplecze ekstraklasowej drużyny Budowlanych. Niektóre z łodzianek dostają nawet szansę trenowania z pierwszym zespołem. Mocne zbicia i skuteczne bloki łodzianek sprawiły, że veganki musiały wznieść się wysoki poziom, aby stoczyć wyrównaną walkę. Przez większą część meczu przeważała siła fizyczna starszych rywalek. W efekcie Budowlani wygrały dwie pierwsze odsłony, ale trzeci set pokazał że dla stalowowolskich dziewczyn nie ma rzeczy niemożliwych. Nasz zespół przegrywał już w stosunku 3:11. Wtedy trener Jakub Patkiewicz poprosił o czas dla drużyny. Po tej przerwie duch walki wstąpił w serca mistrzyń Podkarpacia. Bezbłędna gra sprawiła, że przeciwniczki zaczęły popełniać błędy, a rozpędzone veganki z akcji na akcję grały coraz lepiej. Vega MOSiR wygrała seta 15:13 z Budowlanymi Łódź i chociaż przegrała ostatecznie całe spotkanie 1:2, to jako jedyna na turnieju urwała jedną partię faworytkom.

Niedzielne spotkanie z TPS-em Lublin przebiegało już pod dyktando siatkarek ze Stalowej Woli. Trener Patkiewicz skorzystał w tym meczu ze wszystkich zawodniczek, ustawiając zespół bardzo wszechstronnie. Zwycięstwo 3:0 nad ekipą z Lublina ulokowało drużynę Vega MOSiR Stalowa Wola na drugim miejscu w turnieju. Co ciekawe,  równolegle w Ostrowcu Św., odbywał się turniej Orlen ligi. Podkarpackie zawodniczki miały możliwość obejrzenia spotkania Developresu Rzeszów z LTS-em Legionovią Legionowo.

Kolejność końcowa turnieju juniorek:

1. Budowlani Łódź
2. Vega MOSiR Stalowa Wola
3. Lider Konstanynów Lódzki
4. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
5. TPS Lublin

Skład Vegi MOSiR Stalowa Wola: Dominika Stępień, Aleksandra Bazan, Anita Plizga, Katarzyna Hanejko, Natalia Szajowska, Katarzyna Dąbrowicz, Agata Zawierucha, Anna Czerwonka, Dominika Piskorowska, Weronika Pokój, trener Jakub Patkiewicz.

Najlepszą zawodniczką w drużynie Vegi MOSiR Stalowa Wola wybrana została rozgrywająca bardzo dobry turniej, Natalia Szajowska.