IV liga: Czarni i Appgo już z awansem, trwa walka o trzecie miejsce
Utworzono: 2015-03-09 12:22:12 - Autor: Patryk Polek

Na dwie kolejki przez zakończeniem sezonu zespoły Czarnych Oleszyce i Appgo II LO Rzeszów zapewniły sobie awans do III ligi. Obie drużyny wygrały swoje mecze i między sobą rozstrzygną walkę o mistrzostwo IV ligi. Wciąż trwa walka o ostatnie, premiowane awansem miejsce.

W spotkaniu Żagla Radymno z Appgo II LO Rzeszów były emocje, zwroty akcji i na końcu radość rzeszowian. Początek meczu na to jednak nie wskazywał. Ekipa z II LO rozpoczęła pojedynek w eksperymentalnym ustawieniu. Na przyjęciu zagrał nominalny rozgrywający, Szymon Soboń, zaś na libero przyjmujący, Marcin Trojan. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy, chociaż w premierowej partii Appgo prowadziło 15:12 i 19:16. Później w grze podopiecznych Macieja Lesia coś się zacięło, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Żagla, wygrywając 25:21. Druga partia przebiegała bez historii. Miejscowi punktowali rywali, triumfując 25:13. Podrażnieni rzeszowianie ponownie zmienili ustawienie w trzeciej części gry. Tym razem Szymon Soboń wcielił się w rolę… atakującego. Appgo rozpoczęło od prowadzenia 5:0, a chwilę potem tablica wskazywała wynik 10:6. Nadwyżka wypracowana na początku partii wystarczyła do zwycięstwa 25:14. Czwarta odsłona miała wyrównany przebieg, lecz ekipa z Rzeszowa lepiej rozegrała końcówkę i doprowadziła do tie-breaka. W nim od początku do końca karty rozdawali goście – wygrana 15:8 zapewniła ekipie z II LO awans do III ligi.

Duży krok w kierunku awansu zrobili z kolei zawodnicy Spartakusa Adamówka. Podopieczni Artura Graszy podejmowali na własnym boisku Siarkę Tarnobrzeg. Przyjezdni wyraźnie zwolnili w fazie finałowej, co potwierdzili także w niedzielnym spotkaniu. Spartakus nie miał większych problemów, by pokonać „Siarkowców” w trzech setach. W dodatku goście nie potrafili w żadnej partii przekroczyć bariery 20 oczek. Porażka w Adamówce sprawiła, że gra w III lidze w sezonie 2015/2016 znacznie oddaliła się od tarnobrzeżan. Na dwie kolejki przed końcem rundy finałowej ekipa z Tarnobrzega traci cztery punkty właśnie do Spartakusa.

Czarni Oleszyce, podobnie jak Appgo, również zapewnili sobie awans do III ligi. Podopieczni Michała Gontarza pewnie zwyciężyli z ProSportem Marmax Czudex, oddając rywalom tylko drugą partię niedzielnej potyczki. Pozostałe sety kończyły się triumfem oleszycan, którzy oprócz pewnego awansu wskoczyli także na fotel lidera rozgrywek. - Cieszy koleje zwycięstwo. Mecz był całkowicie pod naszą kontrolą, choć w połowie drugiego seta coś się zacięło. Dobrze jednak, że chwilowa niedyspozycja w ataku nie wprowadziła żadnej nerwowości w kolejnych setach. Wróciliśmy do swojej gry i przyniosło to oczekiwany rezultat – podsumował na łamach portalu elubaczow.com, Grzegorz Kasprzyk, środkowy Czarnych.

W dalszym ciągu szansę na zajęcie trzeciego, premiowanego awansem, miejsca ma jeszcze trzy zespoły. Najbliżej tego celu jest Spartakus, ale do końca naciskać będzie również Żagiel Radymno oraz Siarka Tarnobrzeg. Do końca sezonu w IV lidze pozostały dwie kolejki. Być może już w ten weekend poznamy jednak ostatniego beniaminka przyszłorocznej III ligi.