III liga M: Tęcza przegrała z Grunwaldem - o awans zagra w stolicy
Utworzono: 2015-05-04 20:56:15 - Autor: Patryk Polek

Tęcza Sędziszów w ostatnim meczu turnieju półfinałowego o awans do II ligi przegrała w czterech setach z gospodarzem zmagań, Grunwaldem Chełmek. Podopieczni Piotra Wiktora o awans do II ligi powalczą w Warszawie.

Podkarpacki zespół od samego początku toczył wyrównany bój z gospodarzami. Kibice, którzy tym razem również nie zawiedli, mogli obserwować ciekawe wymiany po obu stronach siatki. Premierowa odsłona zakończyła się jednak zwycięstwem miejscowych. W drugim secie, za sprawą bardzo dobrej zagrywki, do głosu doszli sędziszowianie. Przewaga wypracowana od początku nie została roztrwoniona do ostatniej piłki tej odsłony i Tęcza wyrównała stan meczu. Trzecia część gry ponownie należała do Grunwaldu, lecz do środkowej fazy seta ekipa z Sędziszowa Młp. szła z rywalami „łeb w łeb”. Później przyjmujący miejscowych posłał kilka trudnych zagrywek, co miało decydujący wpływ na wynik (25:21). Emocje sięgnęły zenitu w czwartej partii. Tęcza minimalnie prowadziła i w końcówce na tablicy widniał 24:22. Gospodarze obronili dwie piłki setowe i chwilę potem wyprowadzili skuteczny kontratak z lewego skrzydła, zapewniając sobie tym samym wygraną w turnieju. Sędziszowianie zakończyli zmagania na drugim miejscu.

Wicemistrzowie Podkarpacia na turniej finałowy udadzą się do Warszawy w dniach 15-17 maja. Rywalami siatkarzy Piotra Wiktora będzie gospodarz – Metro Warszawa, a także ekipy UKS-u Zielone Wzgórza Murowana Goślina oraz SPS-u 4 CV Garwolin.

Grunwald Chełmek – UKS Tęcza Sędziszów Młp. 3:1
(25:20, 21:25, 25:21, 27:25)

Tęcza: Polek, Bilski, Hadała, Rusin W., Groszek, Grendysa, Samolewicz (libero) oraz Kozłowski, Mich, Rusin G., Kubas