III liga M: Tęcza nie pozostawiła złudzeń ekipie z Białej Podlaskiej i awansowała do turnieju finałowego
Utworzono: 2015-05-02 22:12:57 - Autor: Patryk Polek

Trzy sety trwał pojedynek Tęczy Sędziszów Młp. z UKS-em IFLO Biała Podlaska. Podopieczni Piotra Wiktora nie pozwolili swoim rywalom wygrać żadnej partii i odnieśli pewne zwycięstwo w pierwszej potyczce turnieju półfinałowego o awans do II ligi w Chełmku.

Premierowa odsłona piątkowego meczu od początku toczyła się pod dyktando sędziszowian. Tęcza objęła prowadzenie 7:3 i utrzymywała kilkupunktową nadwyżkę. Rywale odrobili jednak straty, lecz ostatnie słowo należało do ekipy z Podkarpacia. W drugim secie sędziszowianie rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Przewaga cały czas rosła. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 16:9 dla sędziszowskiej ekipy, której gra od tego momentu kompletnie się zacięła. Siatkarze trenera Wiktora nie potrafili skończyć ataku i po chwili było 19:18 dla rywali! Końcówka ponownie jednak należała do wicemistrzów Podkarpacia. Tęcza zachowała więcej zimnej krwi i wygrała 28:26. Trzeci i, jak się potem okazało, ostatni set mocno otworzyli zawodnicy z Białej Podlaskiej. Po kilku akcjach tablica wskazywała wynik 8:3. Do środkowej fazy seta podkarpaccy gracze nie potrafili dogonić przeciwników. Przełamanie przyszło nieco później, m.in. za sprawą serii zagrywek Tomasza Bochenka. W efekcie Tęcza Sędzisżów Młp., po ataku Mateusza Hadały, pokonała IFLO Biała Podlaska 25:21, w całym spotkaniu triumfując 3:0.

Warto dodać, że Tęczę wspierała kilkunastuosobowa grupa kibiców, która swoim żwyiołowym dopingiem dodawała skrzydeł ekipie z Sędziszowa Młp.

Dzięki temu, że w sobotnim pojedynku Grunwald Chełmek pokonał IFLO 3:0 sędziszowianie zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. W niedzielę o godz. 14:00 podopieczni Piotra Wiktora zagrają z gospodarzami o zwycięstwo w turnieju i lepsze rozstawienie w finale.

UKS Tęcza Sędziszów Młp. – UKS IFLO Kosmet-Hurt Biała Podlaska 3:0
(25:22, 28:26, 25:21)

Tęcza: Polek, Bilski, Hadała, Bochenek, Grendysa, Groszek, Samolewicz (libero) oraz Kozłowski, Rusin W.