III liga M: Niespodzianka w Sędziszowie Młp., Neobus lepszy od AKS-u
Utworzono: 2015-03-07 22:10:13 - Autor: Patryk Polek

Anilana Rakszawa zwyciężyła na wyjeździe lidera III ligi M, Tęczę Sędziszów Młp. w trzech setach, a Neobus Niebylec ograł u siebie AKS V LO Rzeszów 3:1 w najciekawszych pojedynkach 17. kolejki. Utrzymanie w lidze zapewnili sobie z kolei zawodnicy AZS-u UR Rzeszów.

Dużą niespodziankę sprawili siatkarze Anilany Rakszawa, pokonując na wyjeździe, w trzech setach, ekipę lidera III ligi – UKS Tęczę Sędziszów Młp. Premierowa odsłona sobotniego pojedynku miała wyrównany przebieg. W końcówce to przyjezdni wyszli na prowadzenie, a po ataku Grzegorza Cieśli goście mogli cieszyć się z wygranej partii. Rozochoceni zawodnicy Anilany poszli za ciosem, znakomicie spisując się szczególnie w polu serwisowym i obronie. W tym drugim elemencie brylował libero TKF-u, Michał Szydło. W efekcie rakszawianie wysoko wygrali dwie kolejne odsłony, zapisując komplet punktów na swoje konto. W hicie kolejki, Neobus Niebylec, chcąc myśleć o organizacji turnieju finałowego, musiał wygrać z AKS-em, najlepiej za trzy punkty. Podopieczni Krzysztofa Frączka niesieni dopingiem kibiców dopięli swego i zwyciężyli 3:1. Szczegółową relację z tego meczu można przeczytać tutaj.

Dwa pierwsze sety pojedynku Lubczy Racławówka z Klimą Błażowa miały niemal identyczny przebieg. Gospodarze szybko wypracowywali sobie kilkupunktową przewagę, którą „dowozili” już do końca obu partii, wygrywając ostatecznie 25:19. Najbardziej zacięty był set numer trzy. Lubcza co prawda wyszła na prowadzenie 11:8, lecz chwilę potem było już 12:12. Do końca tej części gry toczyła się zacięta walka. W rezultacie to miejscowi zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 26:24 i w całym meczu 3:0. Ekipa z Racławówki, aby myśleć o grze w turniejach finałowych musiała jednak liczyć na potknięcie Głogovii. Głogowianie nie zaprzepaścili szansy i także zwyciężyli 3:0 z SKS-em Dukla. Ekipa z Głogowa Młp. przystąpiła do pojedynku z dukielską drużyną w eksperymentalnym zestawieniu. W sobotę nie mogli zagrać: Rafał Mardoń, Stanisław Pieczonka oraz Przemysław Kozub. Z konieczności na przyjęciu pojawił się trener Tomasz Jędryassek, a miejsce libero zajął Tomasz Środa. Nie wpłynęło to jednak na przebieg spotkania i czwarta drużyna tabeli dzięki wygranej 3:0, niemal zapewniła sobie awans do turniejów finałowych. Aby mieć stu procentową pewność, podopieczni trenera Jędryasska muszą wygrać przynajmniej jeden set w pojedynku z MOSiR-em Jasło.

Jaślanie w sobotnim pojedynku nie sprostali w Rzeszowie miejscowemu AZS-owi i w dalszym ciągu mogą obawiać się spadku z ligi. AZS dzięki wygranej w trzech setach odskoczył od rywali i może ze spokojem rozgrywać ostatni mecz sezonu, gdyż na pewno utrzyma się w III lidze. MKS MOSiR plasuje się na przedostatnim miejscu (ligę opuści ostatnia drużyna), z przewagą trzech oczek nad SKS-em Dukla. Wiele więc na to wskazuje, że nawet porażka jaślan z Głogovią nie zdegraduje podopiecznych Bartosza Kilara do niższej ligi. Jeżeli jednak SKS Dukla zwycięży za trzy punkty z Lubczą, a MOSiR w takim samym stosunku ulegnie Głogovii, to jaślanie pożegnają się z ligą. Jak potoczą się losy trzecioligowców? Odpowiedź poznamy po ostatnich meczach fazy zasadniczej, które odbędą się już w najbliższą sobotę.