III liga K: Porażka i awans MOSiR-u Jasło
Utworzono: 2015-05-02 19:48:53 - Autor: Barbara Setlik

W sobotnie popołudnie w jasielskiej hali MOSiR rozegrane zostało spotkanie półfinałowe o awans do II ligi kobiet, pomiędzy drużynami z Jasła i Tych. Wygrana przyjezdnych dała im awans z pierwszego miejsca, natomiast podopieczne trenera Adama Pasterza do turnieju finałowego awansowały z drugiej lokaty.

Inauguracyjna partia w spotkaniu rozpoczęła się od wyrównanej gry pomiędzy obydwiema drużynami (2:2). Przy serii skutecznych zagrywek Marty Bojdoł, problemy w przyjęciu zaczęły mieć miejscowe, dzięki czemu ich rywalki zbudowały sobie kilku punktowe prowadzenie (8:3). Gospodynie nie dawały za wygraną i szybko zniwelowały straty do przeciwniczek, a własne błędy tychowianek sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis (10:10). Od stanu 12:12 na parkiecie toczyła się zacięta rywalizacja, a żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalkom na więcej niż jedno oczko (17:17). W końcówce pierwszej partii asem serwisowym popisała się Monika Skrzypek, dzięki czemu jej zespół pewnie kroczył po zwycięstwo, a podwójny blok Patrycji Kwaśny i Bojdoł, zakończył inauguracyjna partię (25:23).

Seria skutecznych zagrywek Katarzyny Marcisz rozpoczęła drugą odsłonę spotkania, dając prowadzenie miejscowym (0:2). Dłużne nie pozostawały rywalki, które szybko doprowadziły do remisu, a proste błędy zawodniczek z Jasła sprawiły, że prowadzenie objęły przyjezdne (5:2). Kiedy przewaga drużyny z Tych wzrosła już do sześciu oczek, o drugi czas w spotkaniu poprosił trener Adam Pasterz (9:3). Po powrocie pod siatkę w dalszym ciągu swoją dobrą passę kontynuowały przyjezdne, dopiero atak na prawym skrzydle Marzeny Brągiel, dał tutejszym kolejne oczko (14:7). Dobrze w ataku radziła sobie Justyna Kosiba, która raz po raz kończyła kontrataki na skrzydłach, niwelując dystans do swoich przeciwniczek na jedno oczko (20:19). W końcówce drugiego seta podopieczne trenera Pasterza zdołały doprowadzić do wyrównania, po 22, a punktowa zagrywka Brągiel, dała im prowadzenie (22:23). Bezpośredni punkt w obronie zdobyła libero Aleksandra Gądek, a błąd w ataku zawodniczek z Tych dał zwycięstwo w drugiej partii miejscowym (23:25).

Trzeci set od serwisów rozpoczęła Marta Bojdoł, sprawiając spore problemy w przyjęciu rywalkom (4:1). Kolejne punkty zdobywane przez przyjezdne sprawiły, że o czas zmuszony był poprosić szkoleniowiec z Jasła (6:1). Kiedy zespoły zameldowały się z powrotem na parkiecie, padła seria zepsutych serwisów. Podwójne bloki ustawiane przez podopieczne Krzysztofa Pałki, pozwalały im powiększać przewagę nad rywalkami, która ciągle wzrastała (11:4). Mimo zmian dokonywanych przez trenera z Jasła, w dalszym ciągu punktowały tychowianki (17:7). Sytuację na boisku pojedynczymi akcjami starała się ratować Kinga Książek, lecz dystans do rywalek był zbyt wielki (23:11). Dwudzieste piąte oczko drużyna z Tych zdobyła dzięki sprytnej kiwce rozgrywającej, na opadający blok (25:11).

Atak na prawym skrzydle, a w kolejnej akcji podwójny blok drużyny z Tych rozpoczął czwartego, a zarazem ostatniego seta (2:0). Szybko jednak do remisu doprowadziły miejscowe, za sprawą Kingi Książek, która popisała się pojedynczym blokiem na środku siatki (4:4). Seria zagrywek zawodniczek z Jasła, zmusiła trenera Krzysztofa Pałkę do wzięcia przysługującego mu czasu (4:7). Po przerwie, na środku siatki z dobrej strony pokazywała się Patrycja Kwaśny, jednak cały czas prowadzenie utrzymywały gospodynie (11:13). Kilka prostych błędów miejscowych, pozwoliło ich rywalkom odrobić straty, by ostatecznie objąć prowadzenie (15:14). Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Wanda Cholewa, drużyna MOSiR-u nie radziła sobie z dokładnym przyjęciem, czego skutkiem było posyłanie ataków w out (20:14). As serwisowy Moniki Skrzypek, zakończył całe spotkanie (25:19).

TKS Tychy - UKS MOSiR Jasło 3:1
(25:23, 23:25, 25:11, 25:19)

TKS: Kliza, Bojdoł, Chmielińska, Cholewa, Kwaśny, Skrzypczak, Chłopik (libero) oraz Barszcz, Radziwon, Chwałek
MOSiR: Marcisz, Skuba, Książek, Kosiba, Brągiel, Jasionowicz, Gądek (libero) oraz Michalec, Michalska, Dzik, Zając