III liga K: Podział punktów w Sędziszowie Małopolskim
Utworzono: 2015-03-03 02:07:33 - Autor: Patryk Polek

Marba Sędziszów Małopolski przegrała na własnym boisku z AZS-em UR Rzeszów 2:3. Gospodynie, po gładkiej porażce w pierwszej i drugiej partii, w dwóch kolejnych zdołały odwrócić bieg wydarzeń i doprowadziły do tie-breaka.

Pierwsza partia spotkania miała wyrównany przebieg do środkowej fazy seta. Przy stanie 15:15 udanym atakiem, a później blokiem, popisała się Justyna Bator, a gdy kolejny punkt blokiem dołożyła Anna Broszkiewicz, grająca trener Marby, Magdalena Mokrzycka, poprosiła o przerwę dla swojego zespołu (16:19). Rzeszowianki utrzymały bezpieczną przewagę i triumfowały ostatecznie 25:19. Druga odsłona od początku toczyła się pod dyktando AZS-u. Skuteczne zagrania Urszuli Dziadosz i Anny Broszkiewicz sprawiły, że na tablicy widniał wynik 3:0. Później studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego powiększyły nadwyżkę, ale atak ze środka oraz blok Faustyny Niedbały pozwoliły zniwelować część strat (5:8). Sędziszowianki popełniały sporo błędów własnych, co skrzętnie wykorzystywały ich rywalki. W dodatku podopieczne trenera Olszowego były skuteczne w kontratakach. Po asie Dziadosz na tablicy widniał już wynik 11:22. W efekcie druga część gry również padła łupem gości – 25:14.

Rozzłoszczone siatkarki Marby rozpoczęły seta numer trzy od prowadzenia 2:0. Chwilę potem, kiedy punkt z zagrywki zdobyła Broszkiewicz, rzeszowianki wygrywały 6:5. Kolejny blok Justyny Bator dał AZS-owi dziewiąte oczko (9:7). Gospodynie nie zamierzały jednak rezygnować i doprowadziły do zaciętej końcówki. Przy stanie 24:24 więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, przedłużając tym samym ten pojedynek. W czwartym secie sędziszowskie zawodniczki poszły za ciosem. Doskonale spisywały się w ataku i zagrywce i nie dały dojść do słowa bardziej doświadczonym przeciwniczkom. W rezultacie zwyciężyły 25:15 i o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break. W nim obudziły się „akademiczki” z Rzeszowa. Urszula Dziadosz i spółka nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:2, dopisując dwa oczka do ligowej tabeli, w której plasują się na drugiej pozycji. Marba Sędziszów Małopolski jest zaś trzecia.

Marba Sędziszów Młp. – AZS UR Rzeszów 2:3
(19:25, 15:25, 26:24, 25:15, 12:15)

Marba: Mokrzycka, Mich, Niedbała, Ziajor, Pieprzak (k), Stefanik, Chmura (libero) oraz Flis, Szpara, Darłak, Wójcik
AZS: Krochmal, Dziadosz (k), Biskup, Broszkiewicz, Kutyła, Bator, Mitoraj (libero) oraz Gumienna