III liga K: Męczarnie AZS-u z Sanoczanką, wygrywały faworytki
Utworzono: 2015-03-21 22:26:14 - Autor: Patryk Polek

Aż pięciu setów potrzebowały podopieczne Tadeusza Olszowego, by na własnym terenie pokonać ostatni zespół ligi - PBS Sanoczankę Sanok. W pozostałych spotkaniach 11. kolejki wygrywały faworytki.

Pojedynek UKS-u MOSiR Jasło z Marbą Sędziszów Młp. rozegrany został już 14 marca. Jaślanki po wygranej w premierowej odsłonie, w drugiej musiały uznać wyższość przyjezdnych. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie – trzecia część gry ponownie należała do gospodyń. Marba rzuciła wszystkie siły w czwartym secie i po wygranej do 15, doprowadziła do tie-breaka. W nim na boisku dzieliły i rządziły już tylko podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej. W efekcie ekipa z Sędziszowa Młp. triumfowała 15:7 i powróciła na trzecie miejsce w tabeli. Stało się to za sprawą wysokiej porażki przemyślanek z SAN-Pajdą Jarosław. Polonia nie była faworytem spotkania w Jarosławiu, ale z pewnością przemyślanki nastawiały się na większą walkę w meczu z liderem ligi. Miejscowe szybko jednak rozwiały nadzieje gości – triumf w trzech szybkich setach umocnił podopieczne Piotra Pajdy na prowadzeniu w III lidze kobiet.

Trzech setów potrzebowały także siatkarki Lubczy Racławówka, by wygrać na wyjeździe z Wisłoką Dębica. Gospodynie w żadnej z partii nie potrafiły przekroczyć bariery 20 oczek i po godzinie gry musiały pogodzić się z kolejną porażką w lidze. Jak się okazało był to ostatni pojedynek w tym sezonie dla Wisłoki. Włodarze klubu na początku tygodnia zadecydowali, że dębiczanki nie zagrają już w obecnych rozgrywkach, wycofując drużynę z III ligi. Pozostałe trzy spotkania Wisłoki nie odbędą się. Największą niespodzianką tej kolejki były bez wątpienia męczarnie AZS-u UR Rzeszów z outsiderem ligi – Sanoczanką Sanok. Ambitnie walczące przyjezdne chociaż przegrywały 0:1 i 1:2, za każdym razem potrafiły odrabiać straty i doprowadziły do piątej partii. W „secie prawdy” większym doświadczeniem wykazały się jednak podopieczne Tadeusza Olszowego. Chociaż w samej końcówce na tablicy widniał wynik 13:13, to ostatnie słowo należało do AZS-u. Wygrana 15:13 pozwoliła dopisać akademiczkom kolejne, dwa punkty do ligowej tabeli.