Utworzono: 2015-03-07 21:49:20 - Autor: Patryk Polek

III liga K: Lubcza ograła Marbe, pewne zwycięstwa SAN-Pajdy i AZS-u

Lubcza Racławówka dość niespodziewanie ograła Marbę Sędziszów Młp. w meczu 10. kolejki III ligi K. W innych pojedynkach triumfowały faworytki.

Pojedynek Marby Sędziszów Młp. z Lubczą Racławówka rozpoczął się po myśli przyjezdnych. Sędziszowianki wysoko wygrały premierową odsłonę i wtedy ich gra zacięła się. Pogrążona w tym sezonie w kryzysie Lubcza zaczęła punktować rywalki i szybko zdołała wyrównać stan meczu. Dwa kolejne sety również padły łupem gospodyń, które, dość nieoczekiwanie, triumfowały 3:1, dopisując cenne trzy oczka do ligowej tabeli. Potknięcie Marby skrupulatnie wykorzystały zawodniczki Polonii Przemyśl, które we własnej hali podejmowały przedostatnią Wisłokę Dębica. Przemyślanki ani przez moment nie oddały inicjatywy rywalkom, pewnie triumfując 3:0. Zwycięstwo za trzy punkty sprawiło, że Polonia przeskoczyła w tabeli ekipę z Sędziszowa Młp. i plasuje się obecnie na trzeciej pozycji.

Pogromem w przysłowiową godzinę z prysznicem zakończyło się z kolei spotkanie Sanoczanki Sanok z liderkami – SAN-Pajdą Jarosław. Najlepsza drużyna tego sezonu w dwóch pierwszych odsłonach rozprawiła się z miejscowymi do 11 i 12. W trzecim secie było trochę walki, lecz ostatecznie po triumfie 25:22 jarosławianki zapisały kolejne, dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Zawodniczki MOSiR-u Jasło postawiły się AZS-owi UR Rzeszów tylko w pierwszym secie sobotniego pojedynku. W zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowały akademiczki, wygrywając 26:24. Później było już o wiele łatwiej. Sety wygrane do 14 i 18 zapewniły komplet punktów i podopieczne Tadeusza Olszowego umocniły się na drugim miejscu w zestawieniu III ligi kobiet.