III liga K: Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć
Utworzono: 2015-04-12 23:05:22 - Autor: Patryk Polek

W przedostatniej kolejce III ligi kobiet nie padły niespodziewane rezultaty. AZS UR Rzeszów pewnie pokonał Lubczę Racławówka. W dalszym ciągu trwa walka o trzecie miejsce.

W pojedynku Sanoczanki z Marbą gospodynie od początku narzuciły swój rytm gry, czym z pewnością nieco zdziwiły faworyzowane sędziszowianki. Miejscowe powiększały jednak swoją przewagę, a Marba popełniała sporo błędów własnych. W efekcie premierowa odsłona padła łupem ekipy z Sanoka (25:16). Podrażnione przyjezdne od drugiego seta nie dały już rozwinąć skrzydeł gospodyniom. Sety wygrane do 16, 13 i 20 pozwoliły zapisać drużynie z Sędziszowa Młp. cenne trzy oczka.

Do ciekawe spotkania doszło z kolei w Przemyślu. Czwarta w tabeli Polonia podejmowała na własnym boisku piąty zespół – UKS MOSiR Jasło. Mecz miał zacięty przebieg tylko w pierwszym i drugim secie. Obie ekipy podzieliły się zwycięstwami w tych partiach. Trzecia część gry zdecydowanie należała już do przemyślanek. W odpowiedzi UKS wysoko wygrał czwartego seta i o losach pojedynku zadecydował tie-break. W nim od początku do końca karty rozdawały już miejscowe i po zwycięstwie 15:9 mogły cieszyć się z dwóch punktów, w dalszym ciągu mając szansę na trzecią lokatę, która może być przepustką do turnieju półfinałowego o awans do II ligi (pierwsza w tabeli – SAN-Pajda Jarosław – ma już drużynę w II lidze i nie może wprowadzić do niej swojego drugiego zespołu).

W ostatnim meczu tej kolejki, który został rozegrany już w czwartek, AZS UR Rzeszów nie pozostawił złudzeń Lubczy Racławówka, gromiąc rywalki w trzech krótkich setach. Podopieczne trenera Olszowego po zwycięstwie w pierwszej partii 25:10, w drugiej i trzeciej pozwoliły ugrać przeciwniczkom  kolejno 15 i 18 oczek i po przysłowiowej godzinie z prysznicem dopisały do ligowej tabeli kolejny komplet punktów.

MKS SAN-Pajda Jarosław miał mierzyć się z Wisłoką Dębica, ale jak już informowaliśmy wcześniej, drużyna Wisłoki wycofała się z rozgrywek i pozostałe jej mecze kończą się walkowerem na korzyść zespołu przeciwnego.

W najbliższą sobotę rozegrana zostanie ostatnia, 14. kolejka i zostanie wyjaśniona jedyna niewiadoma – która ekipa zajmie trzecie, umożliwiające walkę o awans, miejsce w tabeli.