II liga M: TSV zakończyło sezon
Nie udało się siatkarzom TSV Cellfastu Sanok wygrać ostatniego spotkania turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Podopieczni Piotra Podpory ulegli Czarnym Katowice 1:3 i zakończyli sezon, zajmując w Katowicach trzecie miejsce.
Inauguracyjną partię w spotkaniu od mocnych ataków rozpoczęli gospodarze (1:2), a seria punktowych zagrywek Sobańskiego, powiększyła ich prowadzenie nad przeciwnikami do pięciu oczek (3:8). Po drugim czasie na żądanie trenera Piotra Podpory, sanoczanie zaczęli niwelować dystans punktowy do rywali (7:11). Kolejne punkty w ataku zdobywał Tomasz Kusior, a punktowe bloki dokładał Paweł Rusin (13:15). Kiedy następny kontratak na skrzydle skończył Daniel Gąsior, na tablicy widniał wynik 17:18. Proste błędy zawodników z Podkarpacia w końcówce pierwszej partii sprawiły, że swoje prowadzenie ponownie odbudowali miejscowi, wygrywając inauguracyjną odsłonę (18:25).
Drugiego seta ponownie od prowadzenia rozpoczęła drużyna z Katowic (1:6). Przełamanie sanockiemu zespołowi dał Jakub Kalandyk, który kończąc kolejne krótkie na środku siatki, niwelował dystans punktowy do rywali (6:9). W ekipie miejscowych nie do zatrzymania był Naliwajka, a kiedy przewaga gospodarzy wzrosła do siedmiu punktów, o czas poprosił szkoleniowiec z Sanoka (7:14). Po powrocie pod siatkę punktować zaczęli przyjezdni. Mocne ataki w wykonaniu Dariusza Jakubka oraz bloki Tomasza Kusiora i Grzegorza Mańko, pozwoliły zawodnikom TSV zbliżyć się do przeciwników (16:20). Seria własnych błędów gospodarzy w decydującej fazie seta, wyprowadziła na prowadzenie zespół Piotra Podpory, a pojedynczy blok Mańko zakończył drugą odsłonę (26:24).
Trzecia partia w spotkaniu rozpoczęła się od wyrównanej gry pomiędzy obydwoma zespołami, jednak własne błędy gospodarzy sprawiły, że dwupunktowe prowadzenie objęli sanoczanie (4:2). Punktowa zagrywka Kozioła, doprowadziła do wyrównania seta, a o czas poprosił szkoleniowiec TSV. Od stanu 5:5, na boisku toczyła się zacięta rywalizacja, a żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom na więcej niż jedno oczko. Dopiero seria punktowych zagrywek Naliwajki, pozwoliła osiągnąć miejscowym cztery oczka przewagi (9:13). Po drugim czasie na żądanie trenera z Sanoka, jego podopieczni zaczęli odrabiać straty. Dzięki atakom na skrzydle Pawła Rusina, na tablicy wyników ponownie widniał remis, po 13. Radość sanoczan nie trwała jednak zbyt długo, gdyż na ich mocne ataki odpowiadał Kozioł, prowadząc swój zespół po zwycięstwo w trzecim secie (17:21). Dwudzieste piąte oczko swojej drużynie dał Lisicki, wybijając piłkę po bloku przeciwników (21:25).
Walka punkt za punkt, otworzyła ostatnią odsłonę w spotkaniu (2:2, 5:5). Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, bowiem prowadzenie osiągała raz jedna, raz druga drużyna. Na mocne ataki Tomasza Kusiora oraz Pawła Rusina, odpowiadali gospodarze (10:11). Od stanu 15:15, punktować zaczęli gospodarze. Pomimo, że kolejne krótkie na środku kończył Jakub Kalandyk, to dwupunktowe prowadzenie utrzymywali zawodnicy z Katowic (17:19). Ostatni punkt w meczu, mocnym atakiem zdobył Szablewski, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie w całym spotkaniu (21:25).
TSV Cellfast Sanok - TKKF Czarni Katowice 1:3
(18:25, 26:24, 21:25, 21:25)
Składy zespołów:
TSV: Jakubek, Rusin, Gąsior, Kusior, Przystaś, Kalandyk, Matuła (libero) oraz Mańko,Wesołowski
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | SST Lubcza Racławówka | 45 |
2 | AKS V LO Rzeszów | 44 |
3 | MKS Wisłok Strzyżów | 43 |
4 | KLIMA Błażowa | 37 |
5 | ProSport Marmax Czudec | 32 |
6 | Renga SST Sportur Gmina Łańcut | 28 |
7 | TKF Anilana Rakszawa | 19 |
8 | TSV Sanok | 12 |
9 | TKS Żagiel Radymno | 7 |
10 | SPS Pruchnik | 3 |
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |