GŁOGOVIA WCIĄŻ NIEPOKONANA!
Utworzono: 2015-11-15 15:26:36 - Autor: Sławomir Lasota

Głogovia Głogów Młp. w VI kolejce we własnej hali pokonała tym razem AZS UR 3-1.

W spotkaniu tych drużyn faworytem byli gospodarze z Głogowa. Głogovia w tym sezonie celuje w Mistrzostwo III ligi i jest niepokonana w obecnych rozgrywkach. Zespół AZS-u gra dość nie równo, dobre występy jak przed tygodniem z Adamówka przeplata z porażkami. Trzeba jednak przyznać, że "Akademicy" to bardzo waleczna i nieustępliwa drużyna. Tak też było w tym spotkaniu, gdzie dość mocno postawili się faworyzowanej Głogovii.

Początek meczu to zgodnie z oczekiwaniami dominacja gospodarzy. Głogovia nie miała problemu z pierwszą akcją, dobrze grała na zagrywce i wykorzystywała kontry. Można powiedzieć, że gospodarzom wychodziło wszystko. Goście kompletnie "nie weszli" w to spotkanie, popełniali błędy, nie byli w stanie nawiązać walki w tej partii ze świetnie dysponowaną "Gieksą". Taki stan rzeczy utrzymał się do końca seta i miejscowi wygrali bardzo pewnie 25-15.

Drugi set to całkowita zmiana obrazu gry. Głogowianie rozluźnieni wysoką wygraną w secie pierwszym oddali pole przeciwnikom. Wyraźnie było widać, że zbyt szybko uwierzyli w łatwe zwycięstwo. To bardzo skrupulatnie wykorzystywali goście, kapitalnie spisywali się w bloku i na zagrywce czym ustawili sobie grę. W pewnym momencie seta udało się im 6 razy z rzędu zatrzymać gospodarzy na siatce, to bardzo odbiło się na Głogovii, która przegrała tą odsłonę 25-16 i w meczu dość niespodziewanie było 1-1.

Trzecia i czwarta partia były do siebie bardzo podobne. Po wysokich zwycięstwach w dwóch poprzednich setach rywalizacja wyrównała się, walka była bardziej zacięta. O przewadze "Gieksy" zadecydowała dobra gra na środku siatki Grześka Denegi oraz przyjmującego Piotra Śwista. Głogowianie zachowali więcej koncentracji w końcówkach obu setów, co przełożyło się na bardzo ważne zwycięstwo w tym spotkaniu 3-1.

Dobrze oprócz wyżej wspomnianej dwójki zaprezentował się Bartek Pępek, a także co należy podkreślić, kapitalne wejście w końcówce czwartego seta zanotował Paweł Dziadosz.Zdobył 4 puknty z rzędu co pozwoliło na wygranie meczu. Gospodarze zatem wykonali swoje zadanie i w spokoju mogą się przygotowywać do czekającego ich w przyszłym tygodniu "hitu kolejki", gdzie zmierzą się z liderującym zespołem Appgo II LO Rzeszów.

LKS GŁOGOVIA GŁOGÓW MŁP. - KU AZS UNIWERSYTET RZESZOWSKI  3-1 (25:15, 16:25, 25:18, 25:22)

GŁOGOVIA:  Mańko, M.Środa (K),Madej, Pępek, Denega, Świst, T.Środa (L), oraz: Dziadosz, Bachórz, Czerwiński, Jendryassek, Szczepek

Trener: Tomasz Jendryassek

AZS:  Szot, Kachamrchyk, Kozicki, Kozioł, Bieszczad, Pustelak, Tłuczek (L), oraz: Mydra, Dobel (K), Gajdek, Krupa, Fornal

Trener: Gabriel Bobula