Utworzono: 2015-11-30 14:11:45 - Autor: AG

"FOKI " Szóstki Mielec triumfują w lidze kadetek

Pierwsze zwycięstwo w walce o awans do Mistrzostw Polski odniosły zawodniczki UKS SMS Szóstki Mielec. Pokonały one zespół MOSiR Jasło 3:0

Pierwszego seta  Mielczanki wygrały do 17, jednak  popełniły 14 błędów własnych z czego 7 z zagrywki.  Drugi set był dominacją mieleckiego zespołu (wygrana do 10). W trzecim secie nieznaczną przewagę uzyskały Jaślanki, błędy  zespołu z Mielca zmusiły przy stanie  11:12 trenera Cibickiego  do dokonania  zmiany na rozegraniu. W miejsce Alicji Piękoś, która dotychczas prowadziła grę weszła Joanna Nakonieczna. Uspokoiło to  na tyle grę zespołu, że wygrał on trzeciego seta do 25 i cały mecz 3:0.

Trener Grzegorz Cibicki podkreślił bardzo dobrą grę obu środkowych Kai Daniluk oraz Agnieszki Koniecznej. Szczególnie mogła się podobać gra tej drugiej, która skończyła praktycznie wszystkie swoje ataki i dołożyła punkty blokiem. Na wyróżnienie w ataku zasługuje również siostra Agnieszki Konieczny, Małgorzata.