Finał III ligi M: Trzy wygrane podkarpackich drużyn w drugim dniu!
Utworzono: 2015-05-16 17:53:54 - Autor: Barbara Setlik, Patryk Polek

W drugim dniu turniejów finałowych o awans do II ligi mężczyzn wszystkie nasze zespoły zwyciężyły swoje mecze. Najbliżej drugiej ligi są jednak ekipy Neobusa i AKS-u, które mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa.

II dzień turniejów finałowych o awans do II ligi M:

Niebylczanie tylko w pierwszej partii napotkali na opór rywali. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się po emocjonującej wymianie w samej końcówce. Później na boisku dominowali już podopieczni Krzysztofa Frączka, którzy dopisali do tabeli turnieju finałowego kolejne dwa punkty i są na dobrej drodze, by awansować do II ligi.

Neobus Raf-Mar Niebylec - MUKS Michałkowice 3:0
(26:24, 25:22, 25:17)

W drugim dniu zmagań w stolicy naprzeciw sędziszowian stanęła ekipa z Garwolina, która w pierwszym meczu pokonała UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Tęcza od początku narzuciła swój styl gry i po dwóch setach wygrywała już 2:0. W trzecim secie rywale zdołali na chwilę odzyskać nadzieję, lecz czwarta partia potwierdziła dominację sędziszowian, którzy wygrali 3:1.

Tęcza Sędziszów Małopolski - SPS 4 CV Garwolin 3:1
(25:23, 26:24, 17:25, 25:20)

Podobnie jak niebylczanie, AKS V LO Rzeszów nie miał większych problemów z pokonaniem ekipy Eurotax Lubsko. Siatkarze trenera Wietechy w każdej z partii uzyskiwali bezpieczną przewagę, którą "dowozili" do samego końca. Korzystny rezultat drugiego spotkania w turnieju sprawił, że rzeszowscy zawodnicy już po drugim dniu zmagań zapewnili sobie awans do II ligi!

Eurotax Lubsko - AKS V LO Rzeszów 0:3
(21:25, 14:25, 20:25)

Neobus: Środa Mi., Środa Ma., Zieliński, Podulka, Jakóbski, Denega, Machnica (libero) oraz Kocur, Wąsowicz
AKS: Kozub, Majkowski, Kowalski, Skomro, Błądziński, Czado, Macheta (libero) oraz Wasilewski, Burnatowski, Szczęch
Tęcza: Polek, Bilski, Makowiec, Bochenek, Grendysa, Groszek, Morawetz (libero) oraz Mich, Rusin W., Rusin G, Kowalik