Charytatywny Turniej Noworoczny w Nisku
Utworzono: 2016-01-08 09:33:28 - Autor: mr

Charytatywny Turniej Noworoczny w Nisku dla Bartka Wojtala

5 stycznia 2016 r w Zespole Szkół nr 2 w Nisku odbył się Charytatywny Turniej Noworoczny z udziałem:
AKS ORKAN Nisko, KONZBUD Stalowa Wola,WP-TRANSFER Stalowa Wola.
- Chcieliśmy naszą  akcją wspomóc siatkarza Bartka Wojtala, który prawie rok temu ucierpiał w wypadku samochodowym koło Brzeska,

obecnie przechodzi  rehabilitację, więc zorganizowaliśmy turniej, podczas którego można było  wylicytować koszulkę ASSECO Resovii Rzeszów z autografami zawodników, a całość ze sprzedaży przekazać Bartkowi -mówił Prezes AKS Orkan Nisko Adam Madej.
   Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym do 3 wygranych setów (każdy set do 15 pkt).W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęli kadeci AKS ORKAN Nisko i obecny lider amatorskiej ligi SWVA w Stalowej Woli WP-TRANSFER. Mecz był bardzo zacięty, nie brakowało ofiarnych obron i mocnych ataków, ale to amatorzy sięgnęli po zwycięstwo 3-2, mając w swoich szeregach doświadczonego zawodnika - legendę - Jasia Rutkowskiego, który rozdzielał piłki do dobrze tego dnia dysponowanych Wiktora Wojciechowskiego oraz Grzegorza Mierzwy.
 - Turniej, oprócz swego charytatywnego znaczenia pozwolił naszym kadetom przygotować się do arcyważnego spotkania z Błękitnymi Ropczyce. Mam nadzieję, że moi chłopcy, dzięki takim sparingom nabiorą większego doświadczenia i pewności w grze - mówiła Agata Zych - trenerka AKS
Orkan Nisko. Drugie spotkanie pomiędzy AKS ORKAN, a wiceliderem amatorskiej ligi siatkówki SWVA KONZBUDEM Stalowa Wola również było bardzo zacięte i zakończyło się zwycięstwem młodych siatkarzy z Niska 3-2. W szeregach Orkana wyróżniającymi się postaciami byli: Kamil Zarewicz, Miron Zając oraz Mateusz Bartman (nazwisko zobowiązuje :), w drużynie KONZBUDU świetne zawody rozegrali Jacek Lipiarz oraz Rafał Szmejda.Trzeci mecz miał zadecydować o ostatecznej kolejności w Turnieju. Naprzeciw siebie stanęli dobrzy znajomi z ligi amatorskiej SWVA: WP-TRANSFER i KONZBUD. Mecz  rozgrzał wszystkich zgromadzonych kibiców do czerwoności, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a wszystkie sety były rozstrzygnięte na przewagi!!! Akcją meczu uznano akcję Grzegorza Tokarczyka i Macieja Skalnego z III seta, po której  Sedzia Główny  - Agata Zych z wrażenie nie mogła odgwizdać następnej akcji. Zwycięstwo KONZBUDU 3-2 przypieczętował potężnym atakiem z przesuniętej krótkiej Jurek Konopka.

Końcowa kolejność:

I miejsce      -  KONZBUD Stalowa Wola

II miejsce    -   AKS ORKAN Nisko

III miejsce  - WP-TRANSFER Stalowa Wola

Główny pomysłodawca i organizator Turnieju i aukcji - Prezes AKS ORKAN Nisko - Adam Madej składa serdeczne podziękowania Panu Julianowi Ozimkowi Burmistrzowi Niska za okazaną pomoc i wsparcie klubu.